comScore

İzlanda, 2018 Dünya Kupası biletini rekorla kaptı (İZLE)

09 Ekim 2017, Pazartesi 23:56
İzlanda, 2018 Dünya Kupası biletini rekorla kaptı (İZLE)

İzlanda seyircisisi karşısında Kosova'yı yenerek Türkiye'nin grubunu lider bitirdi ve tarihinde ilk kez 2018 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı. İzlanda, sahip olduğu nufüsu ile organizasyonlar tarihindeki rekoru ele geçirdi.

FutbolArena - İzlanda, 2018 Dünya Kupası I Grubu son maçında Kosova'yı evinde 2-0 yenerek liderliğini ilan etti. Galibiyeti getiren golleri 40. dakikada Gylfi Sigurdsson ve 68. dakikada Johann Gudmundsson attı. Türkiye'nin yer aldığı bu gruptan tarihinde ilk kez 2018 Dünya Kupası'na direkt gitmeye hak kazanan İzlanda, son düdüğün ardından sahada büyük sevinç yaşadı. Ukrayna'yı deplasmanda 2-0 yenen Hırvatistan ise adını play-off turlarına yazdıran ekip oldu.

MAÇIN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
 

İzlanda'nın nüfusu - Dünya Kupasına katılan en düşük nufüslu ülke


Dünyanın en düşük nufüslü ülkeleri arasında yer alan İzlanda, Avrupa elemeleri boyunca peri masalına imza atarak grubunu lider bitirdi. 334 bin nufüsu bulunan İzlanda, 2018 Dünya Kupası'na katılan en düşük nufüslu ülke oldu.
İZLANDA NUFÜS ÖZELLİĞİ İLE REKOR KIRDI

Aynı zamanda bugüne kadar Dünya Kupası'na katılmış en düşük nufuslu ülke olan İzlanda, bu özelliği ile rekoru Trinidad Tobago'dan devraldı. 1,3 milyon nufüsla 2006 organizasyonuna katılan Trinidad Tobago, o dönem Dünya Kupası'na renk katmış ve adını duyurmuştu.

Dünyadan futbol gelişmeleri için Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)