comScore

İyi Parti barajı geçti mi? İyi Parti oy oranı ve milletvekili sayısı 2018 (Canlı seçim sonuçları)

24 Haziran 2018, Pazar 20:29
İyi Parti barajı geçti mi? İyi Parti oy oranı ve milletvekili sayısı 2018 (Canlı seçim sonuçları)

İyi Parti seçim sonuçlarında kaç oy aldı? İyi Parti kaç milletvekili çıkardı? 2018 seçimlerinde İyi Parti oy oranı haberimizde. 24 Haziran genel seçimleri tamamlandı. Sandık sonuçları belli olurken İyi Parti oy oranı da açıklandı. İyi Parti 2018 seçimlerinde kaç oy aldı? İyi Parti en yüksek oyu nerede aldı? İyi Parti mecliste kaç milletvekili ile yer alacak. İyi Parti seçim sonuçları oy oranı ve aldığı oy rakamı haberimizde.

İyi Parti kaç oy aldı? İyi Parti oy oranı ne oldu? 24 Haziran genel seçimleri tamamlandı. İyi Parti aldığı oy oranı belirlendi. İyi Parti meclise kaç milletvekili ile girecek? İyi Parti milletvekili sayısı ne olacak? Seçim sonuçlarıyla ilgili Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve FOX TV seçim sonuçları gibi birçok farklı kurumdan İyi Parti oy oranı ve İyi Parti milletvekili sayısını sizlere aktarıyoruz. 
 

Seçim sonuçları 2018 - Canlı seçim sonuçları için TIKLA


24 Haziran genel seçimlerinde heyecan üst seviyedeydi. Türkiye genelinde kullanılan oylar sonrası sandıklar açıldı. Sandık sonuçları çeşitli kurumlar aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıldı. FutbolArena olarak çeşitli kanallar aracılığıyla seçim sonuçlarını sizlere aktarıyoruz. 
SEÇİM SONUÇLARI 2018 ANADOLU AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 İHLAS HABER AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 DEMİRÖREN HABER AJANSI CANLI TAKİP
SEÇİM SONUÇLARI 2018 FOX TV CANLI TAKİP

 

İyi Parti oy oranı kaç? 2018 seçimlerinde İyi Parti kaç milletvekili çıkardı? (İyi Parti İstanbul, Ankara, İzmir oy oranı 24 Haziran)


24 Haziran genel seçimleri tamamlanırken İyi Parti oy oranı merak ediliyor. İyi Parti oy oranını farklı mecralardan takip edebileceğiniz gibi genel sonuçları haberimizde sizlere aktarıyoruz. İşte İyi Parti 2018 seçim sonuçları

İyi Parti Türkiye Geneli Oy Oranı: 10,07
İyi Parti İstanbul Oy Oranı:
İyi PartiAnkara Oy oranı:
İyi Partiİzmir Oy Oranı:


46 Milletvekili çıkartan İYİ Parti, Türkiye Genelinde toplam 4.886.541 oy aldı. 


 

İyi Parti son seçimlerde kaç oy aldı? 2015 İyi Parti seçim sonuçları oy oranı


İyi Parti en son yapılan seçimlerde kaç oy aldı? Vatandaşların merak ettiği konulardan biri de İyi Parti son seçimlerde kaç oy aldı sorusuydu. Fakat İyi Parti 2015'te yapılan seçimlerde kurulmadığı için MHP bünyesindeydi. 
 

İyi Parti tarihi nedir? İyi Parti ideolojisi ne?


İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Siyasi Parti Kanunu, Seçim Kanunları ve diğer ilgili kanunlar çerçevesinde kurulmuş ve faaliyette bulunan bir siyasi kuruluştur.

İYİ Parti'nin amacı programında yazılı hususları gerçekleştirmektir. İYİ Parti; Türk Milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti'ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir.

Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Anayasa'nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını devletimizin bekasının teminatı olarak kabul eder.

Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimser. Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümsendiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiğine inanır.

Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlana ve Yunus Emreler'in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul eder. Laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak görür.

Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefler. İktisadi değer ve kaynaklarımıza sahip çıkar ve en verimli şekilde değerlendirir.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, estetik gibi medeni değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine; bu ilkelerle insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefler.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.