comScore

Chelsea Chelsea

Ivanovic yorumladı: "Ancelotti mi, Mourinho mu?

09 Şubat 2017, Perşembe 00:23
Ivanovic yorumladı:

Chelsea formasını uzun yıllar giyen Sırp sağ bek Ivanovic, eski teknik direktörleri Mourinho ve Ancelotti'yi yorumladı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de uzun yıllar Chelsea forması giyen ve Chelsea'de hem Jose Mourinho hem de Carlo Ancelotti ile şampiyonluk yaşayan Sırp sağ bek Branislav Ivanovic eski teknik direktörleri arasında bir kıyaslama yaptı.

Devre arasında Chelsea'den Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Zenit'e transfer olan Ivanovic, Mourinho'yu acımasız olarak nitelendirdi.


Ivanovic: "Mourinho gerçekten özel biri ama acımasız"


Mourinho ile başarılı olmak için sadece onun talimatları çerçevesinde hareket etmek ve sözünden çıkmamak gerektiğini belirten Ivanovic, "Mourinho sizin kendinizi geliştirmenize yardım eder, bu kesin ama onun dediklerini yapmalısınız" şeklinde konuştu.
Mourinho'ya karşı kayıtsız kalmanın imkansız olduğunu da dile getiren Ivanovic "Onu özel yapan da bu zaten. Onu ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz başka bir ihtimal yok" dedi. Ivanovic "Ben onunla çalışma şansını yakaladığım için şahsen çok memnunum" şeklinde konuştu.

Mourinho'yu ciddi biri olarak tanımlayan Mourinho, "Onun özel biri olduğu söylenir, buna kesinlikle ben de katılıyorum" diyerek Portekizli hakkındaki sözlerini noktaladı.


Ivanovic: "Futbolcular Ancelotti'yi tercih eder"


Ivanovic Carlo Ancelotti için ise şunları söyledi. "Eğer futbolculara tüm kariyeri boyunca Mourinho ile mi yoksa Ancelotti ile mi çalışacaklarını sorarsanız Ancelotti'yi seçerler. O çok farklı bir adam. Çok sakin. Oyuncular üzerindeki bütün negatif elektiriği çekiyor ve herkesin mutlu olmasını ağlıyor." dedi. 

Ivanovic sonuç olarak ise iki teknik adamdan birini tercih edemeyeceğini söyleyip, "Sonuçlar ikisi için de eşit" şeklinde konuştu. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)