comScore

İtalyan futbolcu De Rossi İsveç'ten özür diledi! 'Tribünler milli marşı ıslıklayınca'

16 Kasım 2017, Perşembe 01:11
İtalyan futbolcu De Rossi İsveç'ten özür diledi! 'Tribünler milli marşı ıslıklayınca'

İtalya - İsveç maçının ardından Daniele De Rossi, İsveçli futbolculardan milli marşlarının ıslıklanmasından dolayı özür diledi. 

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde İtalya ile İsveç arasında oynanan play-off maçında İtalyan taraftarların İsveç Milli marşını ıslıklamasını seramoni sırasında Buffon alkışlayarak protesto etmişti. Tecrübeli kalecinin ardından bir örnek davranış da Daniele De Rossi geldi. 

İtalya - İsveç maçında tribündeki İtalyan taraftarların İsveç Milli marşını ıslıklamasının ardından maç sonu Daniele de Rossi, İsveç takım otobüsünün yanına giderek özür diledi. Football Italia'nın haberine göre; Karşılaşmanın ardından milli takımı bırakan De Rossi, İsveç takım otobüsüne giderek İsveçli futbolcularla görüştü ve İtalyan taraftarların İsveç Milli marşını ıslıklamalarından dolayı kendi adına özürlerini iletti. 
 

İtalya - İsveç Daniele de Rossi yedek kulübesi olayı


İtalya - İsveç maçı golsüz berabere devam ederken yedek kulübesinde son derece çarpıcı bir olay yaşandı. İtalya teknik heyeti Daniele De Rossi'ye "Hadi hemen ısın." talimatı verince tartışma çıktı. Daniele de Rossi ise kulübedeki takım arkadaşı Insigne'yi işaret ederek, "Ben neden oyuna giriyorum? Bize gol lazım. Beraberlik değil, galibiyet gerekiyor. Benden bu s...min maçına giriyorum?" diyerek tepki gösterdi. 
İtalyan futboluyla ilgili tüm gelişmelere İtalya Serie A Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"