comScore

İtalya'dan VAR ve hakemler için dev çağrı: 'Çıkıp TV'de açıklayın!'

19 Kasım 2019, Salı 19:09
İtalya'dan VAR ve hakemler için dev çağrı: 'Çıkıp TV'de açıklayın!'

İtalya Futbol Federasyonu Gabriele Gravina, VAR sistemi ve tartışmalı hakem kararlarına yönelik ülke futbolunda gerginliği azaltmak adına çağrıda bulundu. "Çıkın, TV'de açıklayın!" 

FutbolArena Dış Haberler - Dünyada en çok tartışılan VAR sistemi ve hakem kararları hakkında İtalya Futbol Federasyonu Gravina'dan çağrı geldi. 

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gravina, Hakemler Birliği başkanı Nicchi'yi de çağrıda bulundu ve hem her hafta teknik raporları yayınlamak, hem de tartışmalı pozisyonlarla ilgili kamuoyuna aydınlatıcı bilgiler vermek adına TV programlarına davet etti. 


"HAKEMLER BEDEL ÖDEYECEK OLANLARDIR"

Her zaman hakemlerimizi savundum. Bu konuyla ilgili toplantı yapacağız ve bazı hususları açıklığa kavuşturmanın zamanı geldi. Hakemler iyi niyetli mi yoksa kötü niyetli mi konuları çok tartışılıyor. Benim düşüncem, hakemler her zaman performanslarının bedelini ödeyecek olanlardır. 

"ŞEFFAF OLMALIYIZ. TV'DE KAMUOYUNA AYDINLATMALARI GEREKİYOR"

Daha fazla şeffaflık olmalı. Hakemler hata yapmamaktan korkmamalı. Bu sayede gerginlik hafifleyecek ve gelecekte aynı hataların tekrarlanmamasını sağlayacağız. Hakemler, futbolcular ve antrenörler arasında VAR konusunda artık daha şeffaf olunmalı. Hakemler Birliği Başkanı Nicchi ile birlikte Rizzoli'yi, Pazar akşamları maçlardaki tartışmalı pozisyonları değerlendirmek ve teknik raporları kamuoyuna aydınlatma konusunda TV'lere devet ediyoruz. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)