comScore

İtalya'dan EURO 2020 açıklaması: "Dolu tribünler istiyoruz"

26 Mart 2021, Cuma 22:51
İtalya'dan EURO 2020 açıklaması:

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Gabriele Gravina, EURO 2020 hakkında açıklamada bulundu.

FutbolArena - İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Gabriele Gravina, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu seneye ertelenen 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) Roma'daki karşılaşmalarını dolu tribünlere oynatmak istediklerini söyledi.

EURO 2020 SEYİRCİLİ Mİ OYNANACAK?
Gravina, Parma kentindeki bir hastaneyi ziyaretinde yaptığı açıklamada, "İki yıldır Avrupa Şampiyonası'nın organizasyonu için çalışıyor, yatırım yapıyoruz. İtalya'nın ev sahipliği yapacağı müsabakalar için birlikte çalışmalıyız. Seyircilerin tribünlerdeki varlığını sağlamak gibi önemli bir hedefi yakalayabileceğimizi gösterdik." ifadelerini kullandı.

UEFA'nın talebi doğrultusunda maçların seyircili oynanıp oynanmayacağına dair 7 Nisan'a kadar bir rapor sunmaları gerektiğini aktaran Gravina, tribünlerin dolu olması için gereken şartları sağlayabileceklerine inandıklarını vurguladı.

İTALYA'NIN HAZIRLIK MAÇI TAKVİMİ

Öte yandan FIGC, İtalya Milli Takımı'nın 11 Haziran'da Türkiye ile oynayacağı EURO 2020 açılış müsabakası öncesi yapacağı hazırlık karşılaşmalarının takvimini de duyurdu.

Buna göre, İtalya, EURO 2020 hazırlıkları kapsamında 28 Mayıs'ta San Marino'yu, 4 Haziran'da da Çekya'yı konuk edecek. (AA)

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"