comScore

İtalya'da VAR devrimi! "Şeffaflık ve halka açıklıktan yanayız!"

20 Kasım 2019, Çarşamba 19:29
İtalya'da VAR devrimi!

İtalya Hakemler Birliği Başkanı Nicchi, VAR sisteminin daha şeffaf hale gelmesi adına çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'da VAR sistemi ile yeni düzen getiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Napolİ Teknik Direktörü Ancelotti'nin VAR'ın şeffaf olmasından yana olduğunu belirten görüşleri sonrasında yeni gelişmeler yaşandı.
İtalya Futbol Federasyon Başkanı Gravina'nın da aynı şekilde Hakemler Birliği'nin gerekirse TV'de tartışmalı VAR kararlarıyla ilgili kamuoyunu aydınlatmalarını gerektiğini söyledi. 
İtalya Hakemler Birliğİ Başkanı Nicchi ise yaptığı açıklamada aynı şekilde VAR'ın şeffaflığından yana olduklarını ve bunun için bir sistem geliştireceklerini söyledi. Nicchi, "VAR sisteminin şeffaflığından yanayız. VAR kontrol odasında, Pazar günü kritik pozisyonları yayınlamak için bir web sistesi kuracağız. Eğer atmosfer gergin olmazsa hakemlerin de maçtan sonra konuşmamaları için bir neden göremiyorum. Tabi hepsi için gerekli toplantıları yapacağız. Antrenörler, başkanlar, federayon. Bu sistemi yaygın hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor." dedi. 

FEDERASYON BAŞKANI GRAVINA'NN AÇIKLAMALARI

"HAKEMLER BEDEL ÖDEYECEK OLANLARDIR"

Her zaman hakemlerimizi savundum. Bu konuyla ilgili toplantı yapacağız ve bazı hususları açıklığa kavuşturmanın zamanı geldi. Hakemler iyi niyetli mi yoksa kötü niyetli mi konuları çok tartışılıyor. Benim düşüncem, hakemler her zaman performanslarının bedelini ödeyecek olanlardır. 

"ŞEFFAF OLMALIYIZ. TV'DE KAMUOYUNA AYDINLATMALARI GEREKİYOR"

Daha fazla şeffaflık olmalı. Hakemler hata yapmamaktan korkmamalı. Bu sayede gerginlik hafifleyecek ve gelecekte aynı hataların tekrarlanmamasını sağlayacağız. Hakemler, futbolcular ve antrenörler arasında VAR konusunda artık daha şeffaf olunmalı. Hakemler Birliği Başkanı Nicchi ile birlikte Rizzoli'yi, Pazar akşamları maçlardaki tartışmalı pozisyonları değerlendirmek ve teknik raporları kamuoyuna aydınlatma konusunda TV'lere devet ediyoruz. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)