comScore

İtalya'da Giampiero Ventura istifaya direniyor

14 Kasım 2017, Salı 19:53
İtalya'da Giampiero Ventura istifaya direniyor

Dünya Kupasına katılma hakkı elde edemeyen İtalya'da teknik direktör Giampiero Ventura'nın istifa edeceği konuşuluyordu ancak Ventura istifa etme niyetinde değil!

FutbolArena - İtalya 1958'den bu yana ilk kez Dünya Kupası'na katılma hakkı elde edemedi! Bu başarısızlığın merkezinde yer alan teknik adam Giampiero Ventura ise henüz istifasını vermiş değil.
Ventura'nın maçın ardından Bari havaalanında gazetecilerle görüştüğü ve "İstifaya zorlandınız mı?" sorusuna "Evet" dediği iddia edilmişti. Ventura basında çıkan bu haberleri yalanladı. Bununla birlikte Giampiero Ventura "İstifa edeceğimi söylemedim" şeklinde de konuştu.
Ventura'nın yaşanan başarısızlığın ardından görevi bırakması bekleniyordu. İtalyan basınına göre Ventura istifa etmezse görevinden alınacak ve İtalya Milli Takımında Ventura yerine Carlo Ancelotti'nin geleceği de en çok çıkan haberlerin başında geliyor...
 

Arrigo Sacchi'den İtalya Milli Takımına tavsiye


Öte yandan efsanevi İtalyan teknik adam Arrigo Sacchi de yeni Milli Takım hocasının kim olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. 

Sorunun tek bir kişiye yüklenemeyeceğini söyleyen Sacchi, "Bu durumlarda günah keçisi ararız, toplumsal vicdanımızı bu şekilde rahatlatırız ancak bir kişi bu sorunları çözemez." dedi. Ancelotti'nin harika bir teknik adam olduğunu söyleyen Sacchi "Yine de sorunları tek bir kişi çözemez. Temelden başlayarak sorunların farkında olmalıyız" dedi.

Dünyadan futbol gelişmeleri için Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirisniz.


FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)