comScore

İtalya'da CoronaVirüs kararı! Serie A iptal! Ulusal karantina!

09 Mart 2020, Pazartesi 20:28
İtalya'da CoronaVirüs kararı! Serie A iptal! Ulusal karantina!

İtalya Olimpiyat Komitesi, 3 Nisan'a kadar ülkedeki tüm spor etkinliklerini durdurma kararı aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'da KoronaVirüs alarmı! Olimpiyat Komitesi son dönemde yaygınlaşan ve yüzlerce insanın ölümüne sebep olan virüs sebebiyle ülkedeki tüm spor etkinliklerini 3 Nisan'a kadar durdurma kararı aldı. 

Son olarak Juventus-Inter arasında oynanan müsabaka seyircisiz oynanırken, KoronaVirüs sebebiyle Serie A dahil olmak üzere özellikle altliglerde birçok müsabakalar ertelenmişti. 
İtalya Olimpiyat Komitesi ise KoronaVirüs sebebiyle, 3 Nisan'a kadar Serie A dahil olmak üzere ülkedeki tüm spor etkinliklerini durdurma kararı aldı. 
İtalya Olimpiyat Komitesi kararı doğrulandı. Şimdi gözler hükümette. Başbakan Giuseppte Conte ve Spor Bakanı Vicenzo Spadafora Olimpiyat Komitesi'nin aldığı kararın ardından maçların oynanıp oynanmayacağı konusundaki son kararı açıklayacak. 

İTALYA'DA ULUSAL KARANTİNA

60 milyon nüfuslu İtalya'da KoronaVirüs sebebiyle insanların gündelik yaşamı tamamen altüst oldu. Virüsün yoğun olarak görüldüğü kuzey bölgelerinde karantina uygulanmaya başladı. Ölü sayısının 463'e ulaştığı İtalya'da yaklaşık 16 milyon insanın yaşadığı bölgede karantina ilan edildi. Başbakan Giuseppe Conte, "Serie A ve tüm spor müsabakaları askıya alındı. Bu konuda daha sert tedbirlerimiz olacak." dedi. 
 

Corona Virüsü nedir?


Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim insanlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Coronavirus'lar (Cov), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS – CoV) ve Ağır Akut Solunum Sendromu (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan bir virüs ailesidir. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda, SARS-CoV'un misk kedilerinden, MERS-CoV'un ise tek hörgüçlü develerden insanlara bulaştığı ortaya çıkmıştır. Henüz insanlara bulaşmamış olan ancak hayvanlarda saptanan birçok coronavirüs (koronavirüs) mevcuttur.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!