comScore

İtalya Milli Takımı için hedef Carlo Ancelotti!

14 Kasım 2017, Salı 19:00
İtalya Milli Takımı için hedef Carlo Ancelotti!

İtalya Milli Takımında Dünya Kupası'na gidememenin hayal kırıklığı yaşanırken yeni teknik direktör için çalışmalar da başladı. Carlo Ancelotti ismi ön plana çıkıyor!

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Milli Takımının, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Playoff maçlarında İsveç'e elenmesi Avrupa futbolunu salladı. İtalya'nın yeni menajerinin ise Carlo Ancelotti olması bekleniyor.

İtalya Milli Takımının teknik direktörü Giampiero Ventura henüz istifa etmemiş olsa da bu istifanın gerçekleşmesinin an meselesi olduğu, Ventura istifa etmese bile görevinden alınacağı yazılıyor. Ventura yerine en belirgin aday ise boşta olan Carlo Ancelotti. 


İtalya Milli Takımının teknik direktörü kim olacak?


Calciomercato'nun haberine göre İtalya Milli Takımı için öncelikli hedef olarak Carlo Ancelotti'nin adı geçiyor ancak Ancelotti önümüzdeki yaza kadar dinlenmek istediğini söylemişti. Yine de ilk bahara kadar Milli Takımın maçı olmaması nedeniyle Federasyonun Ancelotti'yi ikna edebileceği düşünülüyor.
Ancelotti'den sonra gelen adaylar ise Juventus Teknik Direktörü Allegri ve Zenit'i çalıştıran Roberto Mancini. Buna karşın hem Mancini hem de Allegri kulüplerinin başında önemli hedeflere yelken açmış durumdalar ve bu iki ismi kulüplerinden koparmak pek kolay görünmüyor. 


Arrigo Sacchi'den Carlo Ancelotti yorumu


Öte yandan efsanevi İtalyan teknik adam Arrigo Sacchi de yeni Milli Takım hocasının kim olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. 

Sorunun tek bir kişiye yüklenemeyeceğini söyleyen Sacchi, "Bu durumlarda günah keçisi ararız, toplumsal vicdanımızı bu şekilde rahatlatırız ancak bir kişi bu sorunları çözemez." dedi. Ancelotti'nin harika bir teknik adam olduğunu söyleyen Sacchi "Yine de sorunları tek bir kişi çözemez. Temelden başlayarak sorunların farkında olmalıyız" dedi.

Dünyadan futbol gelişmeleri için Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirisniz.


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)