comScore

İtalya - İsveç maçında De Rossi: 'Ben niye giriyorum ya?"

14 Kasım 2017, Salı 08:26
İtalya - İsveç maçında De Rossi: 'Ben niye giriyorum ya?

İtalya'nın İsveç ile berabere kalarak Dünya Kupası'na katılamadığı maçta Daniele de Rossi'nin yedek kulübesindeki tartışması geceye damga vurdu. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'nın, 2018 Dünya Kupası Elemeleri Play-Off maçında İsveç ile golsüz berabere kalarak Rusya bileti alamaması dünya basınında büyük yankı uyandırdı. İtalya'da ise İsveç maçının ardından tam anlamıyla büyük bir deprem yaşandı. Maç içerisinde ise yedek kulübesinde Daniele de Rossi ile teknik heyat arasındaki tartışma geceye damgasını vurdu. 


İtalya - İsveç Daniele de Rossi yedek kulübesi olayı


İtalya - İsveç maçı golsüz berabere devam ederken yedek kulübesinde son derece çarpıcı bir olay yaşandı. İtalya teknik heyeti Daniele De Rossi'ye "Hadi hemen ısın." talimatı verince tartışma çıktı. Daniele de Rossi ise kulübedeki takım arkadaşı Insigne'yi işaret ederek, "Ben neden oyuna giriyorum? Bize gol lazım. Beraberlik değil, galibiyet gerekiyor. Benden bu s...min maçına giriyorum?" diyerek tepki gösterdi. 

MİLLİ TAKIMI BIRAKTI

Öte yandan İtalya - İsveç maçının bitiminin ardından İtalyan taraftarlarla birlikte futbolcular da büyük yıkım yaşadı. Kaleci Buffon'un ardından yedek kulübesinde yaşadığı tartışmayla gündeme oturan Daniele de Rossi de milli takımı bıraktığını açıkladı.

İtalyan futboluyla ilgili tüm gelişmelere İtalya Serie A Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"