comScore

İtalya alarmda! 'Ligler başlamazsa batarız!'

27 Mayıs 2020, Çarşamba 19:38
İtalya alarmda! 'Ligler başlamazsa batarız!'

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gravina, liglerin geleceği konusunda açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gravina, liglerin başlaması gerektiğini ve aksi halde şu ana kadarki 500 milyon euro olan kaybın daha da büyüyeceğini açıkladı. 

"FUTBOLA HEMEN BAŞLAMALIYIZ"
Futbola hemen başlamalıyız aksi halde büyük bir hasar alacağız. Şu ana kadar kaybımız 500 milyon euro. 100 bin işçi, 1.4 milyon üye ve 4.7 milyar euro'yu kurtarmamız gerekiyor. 

"4.7 MİLYAR EURO CİROYU DÜŞÜNÜRSEK..."

İtalya'da futbolun ekonomik ve sosyal boyutuna değinen Gravina, "Futbolun olağanüstü sosyal ve ekonomik boyutu var. Eşsiz bir coşku. İşin ekonomik boyutunu düşünmemiz gerekiyor. Futbol sektörünün cirosu 4.7 milyar euro olduğunu düşünürsek zarar tablosunu bir an önce kurtarmalıyız." ifadelerini kullandı. 


İtalya Serie A ne zaman başlayacak?


Korona virüs salgınından en büyük etkilenen Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya'da gözle Serie A Ligi'ne çevrildi. 28 Mayıs'ta yapılacak olan toplantıda ligin kaderinin belli olması bekleniyor. Normal statü ve play-off sistemlerinin tartışılacağı toplantıda son gündem maddesi de maçların başlama saati oldu. Ülkedeki yayıncı kuruluşun istediği 16.00, 16.30, 18.45 ve 21.00 saatlerinde maç programlarına ülkedeki oyuncular birliğinden yoğun eleştiri geldi. Yazın 16.00 ve 16.30'da futbol oynamanın sporcuları olumsuz etkileyeceği ve maçların 18.45 ve 21.00'de oynanması gerektiği açıklandı. 28 Mayıs'ta yapılacak olan zirve bu konunun da tartışılacağı öğrenildi.Öte yanda İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, Serie A'nın yeni planı için çalıştıkların belirterek, "13 veya 20 Haziran'da Serie A'da maçlara başlamak için iki olası tarihte çalışıyoruz. Perşembe günü, devam edip etmemeye ve ne zaman devam edeceğimize karar vereceğiz" açıklamasını yaptı.


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!