comScore

İsveç'ten Ibrahimovic için olay yorum: 'Onsuz da iyiyiz'

19 Nisan 2018, Perşembe 14:22
İsveç'ten Ibrahimovic için olay yorum: 'Onsuz da iyiyiz'

Zlatan Ibrahimovic'in yeniden İsveç Milli Takımı'na döneceği ve Dünya Kupası'nda oynayacağını açıklamasının ardından takım arkadaşı Karl-Johan Johnsson'dan ilginç bir çıkış geldi.

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası'nda İsveç ile yeniden forma giymek istediğini açıklayan Zlatan Ibrahimovic'e milli takımdan arkadaşı olan Karl-Johan Johnsson'dan eleştiri geldi. Genç kaleci Ibrahimovic olmadan Dünya Kupası'na katılmayı başardıklarının altını çizerek, "Onsuz da iyi oynayabiliyoruz" dedi.
 

Ibrahimovic, Dünya Kupası'nda oynayacak mı?


Amerika'da LA Galaxy forması giyen Zlatan Ibrahimovic geçtiğimiz günlerde, "Dünya Kupası bensiz olmaz, orada olacağım" diyerek veda ettiği milli takıma döneceğini açıklamıştı. İsveçli kaleci Karl-Johan Johnsson da Ibrahimovic'in dönüşüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu ve şunları söyledi:

"Ibrahimovic olmadan Dünya Kupası'na katılmayı başardık ve onsuz da iyi oynaycağımızı düşünüyorum. Fakat onun gelip gelmeyeceğine teknik direktör karar verecek. Zlatan varken oyun onun etrafında dönüyor. Fakat şu anda hep birlikte bir takım gibi çalışıyoruz. Ibrahimovic, Messi ve Ronaldo gibi oyuncularınız olunca oyun tarzınız değişiyor. Bu oyuncuları kazanmak için özel bir sistem uygulamalısınız. Teknik direktörümüz böyle bir değişiklik ister mi bilmiyorum çünkü oyun sistemimizi tümüyle değiştirmek zorunda kalacak."
"DÜNYA KUPASI BENSİZ OLMAZ"

Amerika'da bir programa katılan Zlatan "Ibrahimovic, "Bir Dünya Kupası bensiz olamaz. İsveç Milli Takımı'na geri döneceğim. Sadece Dünya Kupası'nda oynayacağımı söyledim. Daha fazlasını söylersem insanlar beni asar. Bu yüzden söylediklerime dikkat etmeliyim." dedi.

İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Jan Andersson, daha önce yaptığı açıklamada Milli Takıma veda eden Ibrahimovic'in yeniden takıma dönmesinin söz konusu olmadığını söylemişti.

Milli Takım Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)