comScore
bilyoner

İsveç Teknik Direktörü Eric Hamren'den Zlatan Ibrahimovic açıklaması - EURO 2016 Haberler

23 Mart 2016, Çarşamba 22:18
İsveç Teknik Direktörü Eric Hamren'den Zlatan Ibrahimovic açıklaması - EURO 2016 Haberler

İsveç Teknik Direktörü Hamren ve yarınki karşılaşmaya kaptan olarak çıkacak Andreas Granqvist basın toplantısı düzenledi.

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren ve yarınki karşılaşmaya kaptan olarak çıkacak Andreas Granqvist otelde basın toplantısı düzenledi.

 

Zlatan İbrahimoviç, Türkiye maçında neden kadroda yok?

 

Erik Hamren, yarın Türkiye ile oynayacakları hazırlık maçının kadrosunda yer almayan Zlatan İbrahimoviç'i dinlendirdiğini belirterek, "Zlatan Ibrahimovic'den daha fazla verim alabilmek için rakibimiz kim olsaydı yine dinlendirecektim. Türkiye özelinde alınmış bir karar değil. Zlatan'ın kadroda olmamasının arkasında başka bir gerekçe aramaya gerek yok." dedi.

Gazetecilerin Zlatan İbrahimovic'in neden kadroda yer almadığını sorması üzerine Hamren, bunun sebebinin sadece İbrahimovic'in maç yoğunluğundan kaynaklandığını vurguladı.

Hamren, "Benim sorumluluğum oyuncularımı turnuvaya en iyi şekilde hazırlamak. Zlatan'dan daha fazla verim alabilmek için rakibimiz kim olsaydı yine dinlendirecektim. Türkiye özelinde alınmış bir karar değil. Zlatan'ın kadroda olmamasını arkasında başka bir gerekçe aramaya gerek yok. Uzun vadede takım için böyle olmasının daha faydalı olacağını düşündük." diye konuştu.

 

Erik Harmen: "Türkiye gerçek gücünü gösterdi"

 

Hamren, Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu aktaran Hamren, "EURO 2016 grup eleme maçlarında ilk başlarda istenilen performansı gösteremediler. Ancak son 4-5 maçta Türk Milli Takımı gerçek gücünü göstermeyi başardı ve bundan dolayı EURO 2016'da olacak. Türkiye gibi güçlü bir takımla hazırlık maçı yapmaktan memnunuz." ifadelerini kullandı.

Yarınki maçın heyecanlı ve zor olmasını beklediklerini ifade eden Hamren, güzel bir atmosferde oynanacak karşılaşmada 2-3 yeni oyuncu deneyeceklerini kaydetti.

Türk Milli Takımı'nda en beğendiği futbolcunun sorulması üzerine ise Erik Hamren, özellikle beğendiği ve yakından izlediği bir Türk oyuncunun olmadığını söyledi. Türk Milli Takımı'nın geneline baktıklarını ve takım olarak özelliklerini değerlendirdiklerini anlatan Hamren, tek bir oyuncunun adını ön plana çıkartmanın doğru olmayacağını belirtti.

Hamren, maç için çok iyi güvenlik önlemleri alındığını ve Türkiye'de kendilerini güvende hissettiklerini ifade etti.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!