comScore

İstifa eden hakem Abdullah Yılmaz, PFDK'ya sevkedildi

17 Şubat 2018, Cumartesi 20:56
İstifa eden hakem Abdullah Yılmaz, PFDK'ya sevkedildi

İstifa mektubu ile gündem olan hakem Abdullah Yılmaz, PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - İstifa mektubu ile gündeme gelen ve MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun kendisini tehdit ettiğini ileri süren Abdullah Yılmaz, PFDK'ya sevkedildi.


TFF'den Abdullah Yılmaz hakkında açıklama


TFF'den yapılan açıklamada "Abdullah Yılmaz'ın medyada yer alan istifa mektubundaki futbol camiasını küçük düşürecek, milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.


Abdullah Yılmaz'ın yazdığı istifa mektubu


Müsabakasıyla ilgili olarak MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından 2 defa cep telefonumdan arandım. Cevapsız çağrılarımı gördüğümde kendisini aradım. Daha önce Menemen müsabakası yönettiğimi ve Menemen cephesinin tepkileri olmuştu diye belirtti. Bu sebeple doğru dürüst maç yönet, maça MHK üyesi gönderip izleteceğim. Bu maçtaki yönetimie göre bir daha maç alamazsın. Allemi cihan olsan alamazsın. Maçın yönetimine göre geleceğini şekillendireceğim. Bizim sorumluluğumuz sadece Allah'a karşıdır. 

Bu yapmış olduğu tehditkar konuşmaları, MHK Başkanı'nın müsabakaya 48 saatten az kaldıığı sürede söylemesi sbebiyle 22 yıldır adaletle icra etmiş olduğum hakemlik kariyerimi noktalıyorum. 
Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.