comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İşte derbi maçın dikkat çeken isimleri

27 Eylül 2015, Pazar 13:51
İşte derbi maçın dikkat çeken isimleri

Takımlarda kimi oyuncular performans sayılarıyla ligin en iyisi olurken, Beşiktaş liderlik şansı için, Fenerbahçe ise liderliği korumak için sahada olacak. 

FutbolArena Analiz - Dev derbiye saatler kalırken iki ekip de performansları ile ligin ilk 5 haftasına damga vurmayı başardı. Takımlarda kimi oyuncular performans sayılarıyla ligin en iyisi olurken, Beşiktaş liderlik şansı için, Fenerbahçe ise liderliği korumak için sahada olacak.

İşte derbinin öne çıkan isimleri:
 
CENK TOSUN
Ligin en iyi başlangıç yapan ismi. Rakip kalelere attığı 4 şut gol olurken, 3.8 ile maç başına ligin en fazla şut atan ismi.

ATİBA HUTCHİNSON
Beşiktaş'ın gizli silahlarından. Skora katkı sağlamasa bile ataklar onunla başlıyor. Ligin en fazla topla buluşan ismi olmasına rağmen aynı zamanda %94 ile en yüksek pas başarı yüzdesine sahip ismi.
 
JOSEF DE SOUZA
Derbi maçta oynama ihtimali düşük olsa da Fenerbahçe'nin aradığı isimlerden birisi. Onsuz çıkılan maçlarda rakipler daha fazla Fenerbahçe kalesine şut atarken, Brezilyalı maç başına 4 atak kesme değeriyle ligin en iyi ismi.
 
BRUNO ALVES
Fenerbahçe taraftarlarının kimi zaman eleştirdiği isim olan Alves özellikle fizik gücü ile dikkat çekiyor. Fenerbahçe kariyeri boyunca hiç ikili mücadele kaybetmeyen oyuncu maç başına 3.3 hava topu kazanma ortalamasıyla Beşiktaş ve Fenerbahçeli tüm futbolcular içinde en iyi isim.
 
VOLKAN DEMİREL
Fabiano'nun gelmesiyle beraber gitme ihtimali bir gündeme gelen deneyimli kaleci performansının üzerine koyarak yoluna devam ediyor. Ligin %82 ile kurtarış yüzdesi en iyi ismi olan Demirel, 5 maçta 3 gol yedi.
 
TOLGA ZENGİN
Maç başı kurtarış yüzdesi %80 olan ve kıl payı Volkan Demirel'in gerisinde kalan Tolga, maç başı yaptığı 4 kurtarış ile en yüksek ortalamaya sahip 3.isim durumunda.
 
LUİS NANİ
Van Persie'nin bir türlü takımda istenilen süreleri alamamasına rağmen gol yükünü çekmeyi başardı. Attığı 3 gol, 2 asist ile takımının skora en fazla katkı sağlayanlardan oldu.

Not: Veriler OPTA'dan alınmıştır.
Haber:
Taner Karaman
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)