comScore

İşte Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri

26 Ağustos 2021, Perşembe 20:15
İşte Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri

Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon ülkemizi temsil edecek olan Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu. 

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan temsilcimiz Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu. 

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2021-22 sezonu grup kura çekimi öncesi kırmızı halı geçişi yapıldı. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek kura töreni öncesinde kulüp yetkilileri, UEFA'nın geleneksel kırmızı halı seremonisinde yer aldı. Gruplardaki tek Türk temsilcisi Beşiktaş Kulübünü, başkan Ahmet Nur Çebi, asbaşkan Emre Kocadağ ve yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları temsil etti.
Süper Lig'de geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde direkt olarak gruplarda mücadele edecek olan siyah beyazlılar, kura çekimine 4. torbadan girdi. İstanbul'da gerçekleşen kura çekiminde temsilcimiz Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu. 

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ C Grubu

Sporting Lizbon
Borussia Dortmund
Ajax
Beşiktaş

BORUSSIA DORTMUND YÖNETİCİSİ WATZKE

"Güçlü takımlardan oluşan bir gruptayız, her takım kaliteli. Beşiktaş'a karşı bizim için özel maçlar oynayacağız. Almanya'da birçok Türk taraftar var ve bu özel bir durum. Beşiktaş güçlü bir takıma sahip. Ajax, Sporting Lizbon ve özellikle Beşiktaş'a karşı dikkatli olmalıyız. Bu gruptan çıkmak için önemli şansımızın olduğunu düşünüyorum. Tabii ki maçlar sahada oynanıyor.

AJAX YÖNETİCİSİ VAN DER SAR

 "İlginç bir grup oldu. Açık bir favori yok ama önemli kulüpler var. Borussia Dortmund, Almanya'nın önemli kulüplerinden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle Beşiktaş, Sporting Lizbon ve Ajax arasında oynanacak maçlarda her takım birbirini yenebilecek güçte. Bu da grubu ilginç hale getiriyor."

Beşiktaş ile eşleşmelerini de değerlendiren Van der Sar, "İstanbul ve Amsterdam'da güzel maçlar olacak. Beşiktaş'ı Amsterdam'da ağırlamaktan mutlu olacağız. Ayrıca İstanbul'da bulunmak da harika. Çok güzel bir şehir." diye konuştu.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!
 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!