comScore

İstanbullular dikkat! Kar yağışının kaç gün süreceği belli oldu

27 Şubat 2018, Salı 11:50
İstanbullular dikkat! Kar yağışının kaç gün süreceği belli oldu

İstanbul'da hava sıcaklığı bugün kaç derece olacak? Kar yağışı kaç gün sürecek? Meterolojinin İstanbul için tahminde bulunduğu 5 günlük hava tahminini sizler için derledik. 

FutbolArena - İstanbul'da ve özellikle Türkiye'nin batı kesimlerinde uzun süredir beklenen kar yağışı ilk kez etkisini göstermeye başladı. Türkiye'nin batı kesimlerinde hava sıcaklığının aniden düşmesinin ardından meteroloji etkili kar yağışına karşı vatandaşları uyarmıştı. Öte yandan Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisinde kalan Batı Trakya bölgesinde kar yağışı başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Edirne'de ilk-orta-lise dereceli okullarda bugün eğitim-öğretime 1 günlük ara verildi.


Metoroloji hava durumu (27 Şubat - 3 Mart 2018)


Meteroloji, Edirne'den itibaren başlayan ve İstanbul'un yakın kesimlerine ilerleyen kar yağışının etkisini yavaş yavaş hissettirmesinin ardından 5 günlük hava tahminini yayınladı. Peki kar yağışı ne zaman sürecek? İstanbul'da kar yağışı kaç gün sürecek? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik. 


 

İstanbul hava durumu - Bugün hava nasıl olacak?


Meteroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da 5 günlük hava tahminini yayınladı. 27 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında hava sıcaklığının İstanbul'da aniden düşmeye başlamasının ardından kar yağışı da etkisini iyiden hissetirmeye başladı. 12 dereceye kadar çıkarken, en düşük sıcaklık eksi 2 derece olması tahin ediliyor. Öte yandan Meteoroloji, Çarşamba günü için vatandaşları ‘rüzgar' konusunda uyardı. Rüzgar Çarşamba günü ‘40' km hızında esmesi beklenirken, deniz ulaşımında aksamalar meydana gelebilir. Perşembe günü ise kar yağışının etkisini iyice arttırması bekleniyor. Ancak karla karışık yağmur beklentisi olduğundan yağışın kalıcı olmayacağı tahmin edilyiro. Sıcaklığın ise gündüz 2 derece, gece ise eksi dereceye düşmesi bekleniyor. 
Çarşamba günü ise karla karışık yağmur bekleniyor. Sıcaklık bugün diğer günlere nazaran kısmen daha yüksek olacak. Gündüz 8 derece. Gece ise 4 derece olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 ile %96 arasında değişkenlik göstermesi bekleniyor. Ancak özellikle akşam saatlerinde şiddetli rüzgar bekleniyor. 
 

27 Şubat İstanbul hava durumu, kar yağışı var mı?


27 Şubat Salı günü İstanbul'da beklenen hava durumu sıcaklığı CNN verilerine göre şu şekilde:

Sıcaklık: 5 derece
Hissedilen Sıcaklık: 5 derece
Nem: %84
Ortalama Rüzgar Hızı: 21 km

Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.