comScore

İstanbul son dakika hava durumu Meteoroloji uyardı! Çamur tehlikesi! (Tüm illerde hafta sonu hava durumu)

27 Mart 2018, Salı 17:39

İstanbul son dakika hava durumunu merak edenler için Meteroloji vatandaşlar önemli uyarı yaptı. İstanbul'da hava sıcaklığı, hafta sonu hava durumu, yarınki hava durumu ve özellikle Çamur mu yağacak? diye merak edenler tüm gelişmeleri haberimizde derledikj. 

FutbolArena - İstanbul hava durumu son dakika haberlerinde İstanbul'da yaşayan vatandaşlar havaların özellikle son günlerde sürekli değişim yaşaması ve en önemlisi sıcaklıların düşmesi konusunda Mart ayında İstanbul'da havalar ne zaman ısınacak? sorusunun cevabını arayanlar için detayları sizler için derledik. İstanbul'da hafta sonu hava nasıl olacak? Son günlerde şiddetli yağmurların artış gösterdiği İstanbul'da hava sıcaklıklarıyla ilgili son dakika haberleri. 


İstanbul'da hava sıcaklığı kaç derece?


İstanbul'da özellikle etkisini sürdüren soğuk ve yağışlı havanın ardından vatandaşlar önümüzdeki günlerde hava sıcaklığının kaç derece olduğunu merak ediyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz kıyıları ile İzmir, Aydın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
 

Hafta sonu hava durumu son dakika


İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız özellikle bu hafta sonu havanın nasıl olacağına dair Metoroloji açıklama yayınladı ve il il, gün gün hava durumu tahminlerini paylaştı. Meteoroloji özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşları uyardı ve önümüzdeki günlerde şiddetli yağmurların artacağı bilgisini verdi. Metoroloji Genel Mdürlüğü tarafından yaopılan açıklamada özellikle önmüzdeki günlerde yağışlara karşı vatandaşlar uyarıldı. Trakya ile zamanla Çanakkale ve İstanbul'un Avrupa yakasını sağanak ve yer yer gök görüültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Edirne'nin güneyi ve Gelibolu yarım adasında, gece saatlerindeyse Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Özellikle rüzgarın güney kesimlerde öğle saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerinden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin güney doğusunda sabah ilk saatlerden itibaren toz taşınımı tahmin ediliyor. Kuzey Afrika kaynaklı toz oluşumunun kuvvetli hava akımlarıyla taşınarak sabah ilk saatlerden itibaren Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden itibaren etkisini sürürecek. Bu dönemde hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, yağış alan yerlerde çamur yağışlarına karşı Meteoroloji tarafından uyarıu yapıldı. 


Hava Durumu nasıl ölçülür?


Rüzgar; yönü, hızı ve hamlesi.
Hava sıcaklığı
İşba sıcaklığı, ıslak termometre sıcaklığı, nispi nem ve su buharı basıncı,
Toprak üstü minimum sıcaklığı
Hava basıncı; aktüel basınç, deniz seviyesine indirgenmiş basınç ve tandans durumu ile miktarı.
Hava hadiseleri; halihazır ve geçmiş hava.
Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.