comScore

İstanbul seçim anketlerinde sürpriz sonuç! Gezici seçim anketi 2019 İstanbul açıklandı

06 Şubat 2019, Çarşamba 13:18
İstanbul seçim anketlerinde sürpriz sonuç! Gezici seçim anketi 2019 İstanbul açıklandı

İstanbul seçim sonuçlarında kim önde, İstanbul belediye başkanlık seçimlerinde Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu yarışacak. İstanbul seçim anketlerinde hangi aday önde, Gezici İstanbul seçim anket sonuçları yayınlandı. Gezici anketlerinde İstanbul seçimlerinde hangi adayın önde olduğu merak ediliyordu. Gezicis seçim anket sonuçları haberimizde.

İstanbul 2019 yerel seçim anket sonuçları, İstanbul anket sonuçları seçim 2019, İstanbul Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu seçimlerinde kim önde, İstanbul Gezici anket sonuçları, Gezici yerel seçim anketi 2019, Gezici İstanbul yerel seçim sonuçları gibi aramaların yanıtları burada. 31 Mart 2019 tarihinde yaşanacak yerel seçimlerde İstanbul'daki yarışın sonucu merak ediliyor. Cumhur İttifakı'nın adayı olan Binali Yıldırım ile Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu arasında yaşanacak seçim yarışı öncesinde Gezici Araştırma Şirketi'nin anketleri açıklandı. Gezici yerel seçim anketinde İstanbul'da hangi adayı önde olduğu belirlendi. 
 

Gezici yerel seçim anketi 2019 - İstanbul yerel seçim anket sonuçları (Gezici seçim anketi)


İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında kıyasıya bir yarış yaşanacak. Yerel seçim 2019 anket sonuçları şeklinde yapılan aramalarda İstanbul seçim anket sonucu merak ediliyordu. Gezici Araştırma Şirketi'nin yayınladığı anket sonuçlarında İstanbul yerel seçimlerinde Binali Yıldırım'ın önde olduğu iddia edildi. Gezici'den yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışıyla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

"Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici'ye göre araştırmaya katılan halkın önümüzdeki seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 54,2'si AK Parti + MHP İttifakı'nın AK Parti Adayı Binali Yıldırım'a oy vermek istediğini % 45,8'i ise CHP + İyi Parti İttifakı'nın CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'na oy vermek istediğini ifade etmektedir, özellikle İstanbul anlamında seçimlerin neticelenmesine yakın sağ refleksin tekrar devreye gireceği öngörülmektedir. Özellikle Refah Partisi ve akabinde AK Parti ile birlikte gelen yerel yönetim anlamındaki başarı ve bu başarıyı sağlayan 1990'lı yıllardaki İstanbul Belediyesi'nde yaşanan olumsuzlukların çöp dağlarının ve su sorununun halihazırda seçmen bilincinde hala canlı olarak yaşadığı görülmektedir. İstanbul'da bunu yapsa yapsa Ak Parti yapar diyen seçmen azımsanmayacak boyutta olduğu görülüyor. DEHAP / HDP destekli ve adayı görüntüsü millet ittifakına zarar vermiştir. Ana sebep İyi Parti ve MHP seçmeni HDP destekli aday görüntüsünü kabullenememiştir. Geçmişte iktidara bir şekilde kızan farklı partiye oyu kerhen oy veren Türk milliyetçisi ve ülkücü seçmenler Ankara, İstanbul, Adana, Aydın, Hatay'da tekrar Cumhur İttifakı'nda daha güçlü olmak için oy verdiği görülüyor. HDP Millet İttifakı'nı destekleme kararının sonucunda İyi Parti ülkede alternatif olmak yerine halkın asla oy vermem dediği parti ile yan yana görüntü vermesine halk tepki vermekte Millet İttifakı'nın Türkiye geneline yansıyacak olumsuz sonuçlar oluşturacaktır."
 

Yerel seçimler 2019 ne zaman? Yerel seçim oy kullanma tarihi belli oldu mu?


2019 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında birçok ilde işbirliği yapıldı. 2019 yerel seçimi ne zaman sorusunun yanıtı da belli olmuştu. Yerel seçimlerin tarihi 31 Mart 2019 Pazar günü olarak belirlendi. 

YEREL SEÇİM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)