comScore

İstanbul koronavirüs vaka sayısı - İstanbul koronavirüs ölüm sayısı (İllere göre koronavirüs vaka sayıları)

04 Nisan 2020, Cumartesi 16:27
İstanbul koronavirüs vaka sayısı - İstanbul koronavirüs ölüm sayısı (İllere göre koronavirüs vaka sayıları)

İstanbul koronavirüs vaka sayısı, İstanbul koronavirüs ölüm sayısı kaç, İstanbul vaka sayıları koronavirüs, İstanbul koronavirüs vaka sayısı gibi aramaların yanıtları haberimizde.

İstanbul koronavirüs vakaları, İstanbul koronavirüs vakası, İstanbul koronavirüs sayısı kaç, İstanbul koronavirüs ölüm sayısı, İstanbul koronavirüs ölü sayısı kaç, İstanbul koronavirüs salgını kapsamında giriş çıkışların yasaklandığı illerden biri oldu. İstanbul koronavirüs sayısıyla ilgili son bilgileri derledik.
 

İstanbul koronavirüs vaka sayıları ne kadar? İstanbul koronavirüs ölüm sayısı


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan koronavirüs vaka sayılarında son durum merak ediliyor. İstanbul koronavirüs sayısı da açıklanırken, illere göre vaka ve ölüm sayıları da açıklanmaya başladı.

Buna göre Antalya'da koronavirüs vaka sayısı 12.231 olarak açıklanırken, ölüm sayısı ise 210 olarak belirtildi.
KORONAVİRÜS GÜNCEL VAKA SAYILARI İÇİN TIKLA
 

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)