comScore

İstanbul cuma namazı saat kaçta? (Cuma namazı saatleri 8 Haziran)

08 Haziran 2018, Cuma 09:50
İstanbul cuma namazı saat kaçta? (Cuma namazı saatleri 8 Haziran)

İstanbul cuma namazı saat kaçta? Cuma namazı vakitlerini sizler için hazırlıyoruz. Cuma saatlerini il il açıklayan Diaynet İşleri'nin belirlediği cuma namazı saatlerini haberimizden okuyabilirsiniz. Bugün cuma saat kaçta sorusunun yanıtını veriyoruz.

Cuma namazı saat kaçta? İstanbul cuma namazı saat kaçta sorusunun yanıtını merak edenler için cuma namazı vakitlerini sizler için hazırlaıdk. İstanbul Cuma namazı saatleri ve il il cuma namazı vakitleri burada. Cuma namazından önce abdest nasıl alınır, cuma namazı kaç rekattır gibi soruların yanıtlarını da haberimizde bulabileceksiniz. 
 

İstanbul cuma namazı saat kaçta? (İl il cuma namazı saatleri 8 Haziran)


İstanbul cuma namazı saatlerini sizlere hazırladık. Bugün il il cuma namazı vakitlerini haberimizden okuyarak cuma namazı öncesi bilgi sahibi olabilirsiniz. 

CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLA!

 

Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı nasıl kılınır?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır. Abdest alındıktan sonra cuma namazı kılmaya başlanır.Cuma namazı, farz namazlardan olup, (Cuma şartlarını kendilerinde toplayan kimseler için iki rekat Cuma namazı Farz-ı ayın'dır.) Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınır. Cuma namazının özelliklerinden birisi de namazdan önce hutbe okunmasıdır. Cuma namazı 10 rekattır ama nafile namazlarla birlikte 16 rekat namaz kılınır.

Cuma namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

4 rekat cumanın ilk sünneti,
2 rekat cumanın farzı, 
4 rekat cumanın son sünneti,
4 rekat Zuhri ahir,
2 rekat vaktin son sünneti.

CUMA ABDESTİ NASIL ALINIR? TIKLAYIN >>

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.