comScore

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında? İsmail Küçükkaya aslen nereli? (İsmail Küçükkaya Twitter)

25 Haziran 2018, Pazartesi 12:58
İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında? İsmail Küçükkaya aslen nereli? (İsmail Küçükkaya Twitter)

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında? İsmail Küçükkaya Muharrem İnce mesajlaşması neydi? İsmail Küçükkaya Muharrem İnce'nin mesajını neden açıkladı? İsmail Küçükkaya twitter, İsmail Küçükkayaaslen nereli gibi merak edilen konuları sizler için araştırdık. 

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında? İsmail Küçükkaya aslen nereli? İsmail Küçükkaya ne iş yapıyor? İsmail Küçükkaya Muharrem İnce mesajlaşması neydi? İsmail Küçükkaya Muharrem İnce'nin mesajını neden yayınladı? İsmail Küçükkaya gazeteciliğe ne zaman başladı? İsmail Küçükkaya evli mi, çocukları var mı?
 

İsmail Küçükkaya Muharrem İnce mesajlaşması için ne dedi?


İsmail Küçükkaya, 24 Haziran seçim gecesinde Muharrem İnce'nin kendisine attığ "Adam kazandı" mesajını yayında söyledi. Muharrem İnce bugün yaptığı basın toplantısında "Arkadaş olarak yazdım, yayınlayacağını bilmiyordum. Benim hatam" açıklamasını ayptı. Bu açıklama sonrası İsmail Küçükkaya Twitter adresinden paylaşımlarda bulundu ve şunları söyledi:

"Seçim gecesi canlı yayındayım. Saatler 00.37 olmuş. Herkes konuşmuş, İnce susuyor. Kayıp. Herkes merak ediyor ‘nerede' diye.... İnce'ye yazdım, ‘neredesiniz? Ne diyeceksiniz?' Yanıtı şu oldu; “Adam kazandı” Elbette bunun haber değeri var... Erdoğan ve Bahçeli konuşmuş. Herkes İnce'nin ne diyeceğini merak ediyor. Bu haberdir. Seçimin sonucunu 00.37'de kabul etmiş. Haber değil mi? Ayrıca hemen hemen aynı dakikalarda İnce gibi Bülent Tezcan da canlı yayında birbirine çok yakın açıklama yapıp, sağduyu çağrısında bulundular. Seçim gecesi saat gece yarısını geçmiş, ortalıkta türlü dedikodular var. Bir Cumhurbaşkanı adayının seçim sonucunu kabul etmesi haber değil midir? Bunu kim iddia edebilir. Böyle bir açıklamayı seçim gecesi duyurmayacak kişiye gazeteci denir mi?
İnce şunu yapmalıydı: çıkıp kameraların karşısında da konuşmalı ve mesajını vermeliydi. Bana mesajı verdikten sonra da pekala bunu yapabilirdi. O kadar bekledi, sustu, kayboldu. Kabahati şimdi niye başkasında arıyorsun. Ayrıca... İnce, gazeteciye bilgi verdikten sonra ‘bunu kullanma' diye uyarabilirdi. “Off the record” (kayıtdışı) notunu düşebilirdi. Yapmadı. Seçim gecesi bir Cumhurbaşkanı adayının söylediği herşey -o uyarıyı yapmadığı sürece/ haberdir. İnce bu incelikleri bilir. Nitekim kendisinin CHP'nin C.B. adayı olacağını kamuoyuna ben duyurmuştum. Kaynağım İnce idi. Bazı özel bilgileri vermişti, özel uyarılarda bulunmuştu. Riayet ettim. Bunları bilir. ‘Adam kazandı' derken de ‘yazma/konuşma' diyebilirdi. Şimdi bana bir tek gazeteci çıksın ve desin ki; “seçim gecesi C.B adayı İnce ortada yok. Saatler 00.37. Herkes onu merak ediyor. Ve kendisind soruyorsunuz. O da ‘adam kazandı' diyor. Ben bunu haber yapmam. Bilgiyi kendime saklarım” bunu söyleyecek gazetecileri! göreyim."


 

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında? İsmail Küçükkaya aslen nereli?


İsmail Küçükkaya, 1991 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaparak mesleğe başladı. Ardından Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 200 yılında Akşam Gazetesi'nde çalışmaya başlayan İsmail Küçükkaya, 2005-2008 arası Ankara temsilciliğini yaptı. 2008 yılında Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2013'teki Gezi Parkı olaylarından sonra görevden alındı. Ardından FOX TV'de Çalar Saat programına başladı ve hala devam etmekte. 

İsmail Küçükkaya, 10 Temmuz 2016 yılında evlendi. İsmail Küçükkaya'nın eşi görsel sanatlar öğretmenliği yapan Eda Demirci'dir.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN >>

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)