comScore

FutbolArena TV

İsmail Kartal'dan flaş zemin açıklaması

24 Kasım 2018, Cumartesi 22:53

Ankaragücü, Spor Toto Süper Lig 13. haftasında Beşiktaş'a 4-1 mağlup oldu. Maçın ardından Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal açıklamalarda bulundu. 

TFF tarafından maçtan 1 gün önce maçın Kayseri'de oynanması yönünde verilen kararı değerlendiren Kartal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: 
“Perşembe günü stada gittik, stadın müdürü ile görüştük, başkanımızla birlikte sahayı kontrol ettik. Stadın görevlisi bize dedi ki, ‘Siz Trabzon, Fenerbahçe, Kayseri maçlarında dahi bugünkü zeminden daha kötü zeminde oynadınız. Ben cumartesi gününe bazı yerler kum görünüyor ama oralar kum değil, çim attık oralar ortadan kalkacak. Çok daha iyi bir zeminde oynayacaksınız, bunun garantisini veriyorum' demişti. ‘Tamam' dedik biz de. Ama buna rağmen daha sonra federasyondan yetkililer geldi, ‘futbol oynanamaz' raporu vermişler. Biz de mecburiyetten Kayseri'de oynamak zorunda kaldık. Söylenecek bir şey yok herhalde bu konuyla ilgili. Maçtan önce de gelmek isteyen taraftarlarımız kaza geçirmiş, yaralı olan taraftarlarımız var. Onlara da geçmiş olsun diyoruz. Başka da bir şey söyleyemiyorum, söylediğin zaman farklı şeyler oluyor. Kaybettik, istediğimizi yapamadık, oyun felsefemiz bu değildi. Bugüne kadar aldığımız puanları birlikte oynayarak elde ettik, ama bugün biraz bireyselliğe döktük. Üzgünüz, önümüzdeki maçlara bakacağız.” 

 

MKE Ankaragücü Videoları