comScore

İskoçya'da ligler için oylama kararı! Rangers'tan tescil tepkisi

08 Nisan 2020, Çarşamba 19:30
İskoçya'da ligler için oylama kararı! Rangers'tan tescil tepkisi

İskoçya'da liglerin oynanmması konusunda 42 kulüp arasında oylama gerçekleştirilecek. Ülkenin önde gelen kulüplerinden Rangers'tan bu karara tepki geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - İskoçya Profesyonel Futbol Ligi tarafından yapılan açıklamada, maçların oynanmayacağı konusunda kulüpler arasında oylama yapılacak. 42 kulüp arasında gerçekleştirilecek oylamada eğer oy çokluğu sağlanması arasında şu anki lider Celtic şampiyon ilan edilecek. 

İskoçya'da ligler hakkında çıkacak kararın hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor. Öte yandan bu oylama kararına Glasgow Rangers kulübünden sert tepki geldi. 
Glasgow Rangers kulübünden yapılan resmi açıklamada, maçların oynanmama ve hatta tescil kararının adaletsiz olacağı vurgulanırken, "Biz 38 haftanın da adaletli oynanmasını istiyoruz." ifadelerine yer verildi. 

İskoçya Premier Lig'de normal sezounda Celtic, 80 puanla lider durumda. 1 maçı eksik olan Rangers ise 67 puanla 2. sırada yer alıyor. Rangers, liglerin tescil kararına karşı çıktıklarını belirten bir açıklama yayınladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"