comScore

FutbolArena TV

Isaac: 'İlk kez Süper Lig’e çıkan bir takım olarak konumumuz iyi'

20 Nisan 2017, Perşembe 14:57

Spor Toto Süper Lig'de 22 Nisan Cumartesi günü Osmanlıspor'u evinde ağırlayacak Aytemiz Alanyaspor hazırlıklarını sürdürdü.

Orta saha oyuncusu Isaac Sackey de, "Buraya gelmeden önce Türk Ligini biliyordum ama takımı Süper Lig'de yeni olduğu için hiçbir bilgiye sahip değildim. Sözleşme sırasında çok mutluydum, kapıdan girdiğim andan itibaren çok pozitif karşılama ve enerji vardı. Kulübün kapısından girdiğim zamanki pozitif enerjinin ligin devamında takıma nasıl katkı sağladığını görebiliyorsunuz. Sanırım ilk kez Süper Lig'e çıkan bir takım olarak konumumuz iyi. Tabi daha önümüzde 7 hafta var. Bunları ileriye taşıyabiliriz" dedi.

Oynadığı pozisyon gereği ceza sahası etrafında topla çok buluşamadığını aktaran Sackey, “Ancak bir level geride dediğimiz bölgede yani kaleye 25-35 metre uzakta topla buluşabiliyorum. Atacağım şutlar da genellikle bu bölgeden oluyor. Dediğiniz gibi gerçekten güzel bir gol oldu. Umarım bundan sonra da devamını getireceğim. İlk yarıda ofansa daha çok katılabiliyorum çünkü çift ön libero ile oynuyorduk. Ama Safet hocamızın gelmesiyle birlikte tek oynuyorum ve daha fazla defansif görev yapmam gerekiyor. Bu y

Aytemiz Alanyaspor Videoları