comScore

İrfan Can Kahveci bilmecesi çözüldü! Neden Milli takımda yoktu?

12 Ekim 2020, Pazartesi 01:04
İrfan Can Kahveci bilmecesi çözüldü! Neden Milli takımda yoktu?

İrfan Can Kahveci bilmecesi çözüldü. Medipol Başakşehir, milli takım aday kadrosuna seçilmesine rağmen kadroda olmayıp, Başakşehir'in hazırlık maçında oynayan oyuncunun durumu hakkında resmi açıklama yaptı. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir kulübü daha önce Milli takım kadrosuna seçilen fakat kadrodan çıkarıldığı açıklanmadığı için Başakşehir'in 5-0 kazandığı Kasımpaşa maçında forma giyen İrfan Can Kahveci'nin durumu hakkında açıklama yaptı. 

BAŞAKŞEHİR'İN RESMİ AÇIKLAMASI
A Milli Takım kadrosuna davet edilen oyuncumuz İrfan Can Kahveci'nin 1 Ekim 2020 Perşembe günü maske ve mesafe kuralları dahilinde aynı mekanda bulunduğu bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine konu A Milli Takım Sağlık Ekibi ve TFF Sağlık Kurulu ile paylaşılmıştır.

Belirtildiği üzere şüpheli temas sırasında tüm kurallara uyulmuş olmasına rağmen, risk alınmaması adına verilen ortak karar neticesinde oyuncumuz 6 gün süre ile izolasyonda tutulmuştur. Oyuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları negatif çıktiktan sonra A Milli Takim Sağlık ve İdari Ekipleri bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun milli takım kadrosuna tekrar cağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza resmi bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım antrenmanlarımıza katılmaya başlamıştır. Oyuncumuzun, izolasyon süresini doldurduktan sonra Kasımpaşa SK ile oynayacağımız hazırlık maçından iki gün önce yapılan testi de dahil olmak üzere 4 PCR testi negatif çıkmıştır. Tüm süreç, sonuçlar ve bilgiler A Milli Takım İdari ve Sağlık Ekipleri ile anında paylaşılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

İRFAN CAN KAHVECİ HAZIRLIK MAÇINDA OYNADI

Medipol Başakşehir, hazırlık maçında Kasımpaşa'yı 5-0 mağlup edereken, İrfan Can Kahveci müsabakada 2 gol attı. İrfan Can'ın milli takım kadrosunda olmayıp hazırlık maçında forma giymesi kamuoyunda soru işaretlerine neden olurken, A Spor'dan Ender Bilgin, ""İrfan Can Kahveci A Milli Takım aday kadrosunda vardı. Kadrodan çıkarıldı diye bir açıklama da görmedik biz. İrfan Can bugün Başakşehir'in hazırlık maçında 2 gol attı. Şenol Güneş maçtan önce 'Bazı oyuncularımız beklenmeyen şekilde aramızda yok." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)