comScore

İranlı hoca Ali Daie, transfer için Türkiye'de

01 Haziran 2018, Cuma 12:49
İranlı hoca Ali Daie, transfer için Türkiye'de

Geçtiğimiz günlerde Türkiye ile İran arasında oynanan dostluk maçında görülen İranlı Teknik Direktör Ali Daie'nin, 2 Süper Lig ekibiyle transfer görüşmelerinde bulunmak üzere gizlice Türkiye'ye geldiği öğrenildi

FutbolArena - Türkiye ile İran Futbol Milli Takımları arasında İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda oynanan dostluk müsabakasını protokol tribününde Mustafa Denizli ile birlikte seyrederken kameralar tarafından görüntülenen İranlı dünyaca ünlü futbol adamı Ali Daie'nin Türkiye ziyaretinin detayları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.
 

İranlı teknik direktör Ali Daie kimdir? Neden Türkiye'de


İran Premier Ligi takımlarından Saipa Kulübü'nün başında teknik direktör olarak görev yapan Ali Daie'ya Türk sporseverlerin ilgisi de yoğun oldu. Ali Daie'nin, sadece müsabakayı seyretmek için değil, 2 Süper Lig ekibiyle de transfer görüşmelerinde bulunmak üzere gizlice Türkiye'ye geldiği öğrenildi. 

Dünyaca ünlü teknik adamın menajerliğini üstlenen Tolgahan Tuğlu, adını ilk olarak Shahbazzadeh isimli İranlı genç forveti Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor'a transfer ederek duyurmuştu. Ali Daie için Türkiye ve Çin takımlarından ciddi teklifler geldiğini belirten Tuğlu, Ali Daie'nin ülkesi olan İran'da mutlu olduğunu ancak gelen teklifleri de değerlendirmek için süre istediğini belirtti. 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)