comScore

Inter Inter

Koronavirüs, Avrupa'ya da yayılıyor! Maçlar ertelendi

23 Şubat 2020, Pazar 11:04
Koronavirüs, Avrupa'ya da yayılıyor! Maçlar ertelendi

Çin'de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle İtalya Ligi'nde bazı maçlar ertelendi.

FutbolArena Dış Haberler - Çin'de başlayan ve binlerce insanın hayatıını kaybetmesine neden olan koronavirüs, Avrupa'ya da yayılmaya baladı. İtalya'da koronavirüs endişesiyle bugün oynanması gereken bazı karşılaşmalar ertelendi. 


Koronavirüs nedir? İtalya Ligi maçları ertelendi mi?


İtalya'da koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılanların sayısı 79'u bulurken Serie A yönetiminden de dikkat çeken bir karar geldi. İtalya Başbakan'ı Giuseppe Conte, salgının yaşandığı bölgelerde giriş ve çıkışları sınırlandırdıklarını açıkladı. 

HANGİ MAÇLAR ERTELENDİ?
Kovid-19 adlı salgının Lombardiya ve Veneto bölgelerinde etkili olduğu belirtildi. Bu nedenle söz konusu bölgelerde oynanacak Inter - Sampdoria, Verona - Cagliari, Torino - Parma ve Atalanta - Sassuolo maçlarının ertelendiği belirtildi.

Koronavirüs ya da corona virüsü (Latince: Orthocoronavirinae), kuşlarda ve memelilerde hastalıklara sebep olan ve Coronaviridae familyasının iki alt familyasından birini oluşturan virüslerdir. İnsanlarda genellikle ciddi olmayan virüs, nezle vakalarının önemli bir bölümüne yol açmasıyla birlikte, aralarında MERS-CoV, SARS-CoV ve 2019-nCoV'un bulunduğu bazı nadir koronavirüs çeşitleri ölüm riski bulunduran solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir.[1] Koronavirüsler ineklerde ve domuzlarda ishal, tavuklarda ise üst solunum yolu hastalıklarına sebep olur.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!