comScore
bilyoner

Inter Inter

Eriksen'in eski doktoru konuştu! 'Bir daha oynayamaz'

13 Haziran 2021, Pazar 13:56
Eriksen'in eski doktoru konuştu! 'Bir daha oynayamaz'

Danimarkalı futbolcu Christian Eriksen'in eski doktoru Sanjay Sharma, futbolcunun bir daha futbol oynamasının zor olduğunu açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - EURO 2020'de Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan maçta aniden fenalaşan ve kalp krizi geçiren Christian Eriksen'in sağlık durumunun stabil olduğu ve hastanede tetkiklerinin devam ettiği açıklandı. Eriksen'in 2013 ile 2019 yılları arasında tüm kontrollerini yapan Kardiyolog Sanjay Sharma, haber ajansı AP aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

"BİR DAHA FUTBOL OYNAYAMAZ"
"Eriksen'in tüm kontrollerini 2019 yılına kadar ben yaptım. Hiçbir kalp sorunu yoktu. Bundan sonra hiçbir tıp doktoru Eriksen'in futbol oynamasına izin vermeyecek. Orada birkaç dakikalığına da olsa öldü ve tekrar hayata döndü. Herhangi bir tıp uzmanı onun tekrar futbol oynamasına izin verir mi? Kesinlikle hayır. İyi haber yaşayacak, kötü haber artık futbol oynaması sakıncalı."
 

Christian Eriksen'in sağlık durumu (13 Haziran 2021)


Yapılan açıklamada, "Bu sabah Eriksen ile konuştuk. Durumu stabil ve ileri tetkikler için hastanede kalmaya devam edecek. Milli Takım kadrosu ve ekibi, dün yaşananlardan sonra psikolojik destek aldı ve bundan sonra da birbirlerinin yanında olmaya devam edecekler. Eriksen ve ailesine desteklerini ileten herkese teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Son dakika EURO 2020 Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!