comScore

Inter Inter

Inter Transfer Haberleri: Dimitri Payet sesleri

29 Haziran 2016, Çarşamba 19:18
Inter Transfer Haberleri: Dimitri Payet sesleri

Çinliler'in finansal desteği sonrası Inter eski günlerine dönmek istiyor. Hedefteki isim Dimitri Payet...

FutbolArena - Haziran ayının ilk haftasında, Çinli perakende devi Suning'in İtalya'nın en büyük ve en köklü kulüplerinden biri olan ancak eski günlerini mumla arayan Inter'in hisselerinin %68.5'ini satın aldığı haberini aldık. Çin'in avrupa futbol pazarı ve uzak doğu arasında örmeye başladığı bir nevi küresel futbol imparatorluğunu iyice perçinleyen bu satış sonrası Çinli yatırımcılardan Inter'e yaz transferleri için 200 milyon Sterlin gibi astranomik bir finansal aktarım sağlandı.

18 kez Serie A'da şampiyonluk tatmasına rağmen en son şampiyonluğunu Jose Mourinho liderliğinde 2009-2010 sezonunda kazanan Inter, o sezonun hemen ardından Jose Mourinho'nun mirası olarak nitelendirebileceğimiz bir kadro ve futbol anlayışı sayesinde Fifa Dünya Kulüpler Şampiyonası'nı Rafael Benitez yönetiminde kazanmıştı. Aradan geçen geçen 6 senede yine Jose Mourinho'nun mirası olarak değerlendirilebilecek 2010-2011'deki İtalya Kupası zaferi hariç tek bir kupa alamayan Inter yine de hem bir futbol ekolü, hem de İtalya'nın en büyük kulüplerinden biri.
İşte bu potansiyeli ve bir nevi uyuyan devi uyandırmak isteyen Çinli yatırımcılar kulübe yaz transfer döneminde kullanmak adına tam 200 milyon Sterlin'lik bir finansal kaynak aktardılar. Bu dev transfer bütçesini dev isimleri kadrosuna katmak için kullanması beklenen Roberto Mancini yönetimindeki Inter'e ilk öneri kulübün onursal başkanı olan Massimo Moratti'den geldi.


Massimo Moratti'den Roberto Mancini'ye öneri "Dimitri Payet'i alın"


Adı Zinedine Zidane yönetimindeki Real Madrid ile de anılan Dimitri Payet için "Bir Inter taraftarı olarak Payet'in bizim formamızı giymesinden son derece hoşnut olurum. Tabii ki onun için Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid'in de devrede olduğunu biliyorum ama şans bizden yana giderse bir fırsatını bulup bu transferi gerçekleştirebiliriz." şeklinde demeç verdi.

Massimo Moratti sözlerini noktalandırırken, Inter'in şaha kalkması ve kupalarda sonuna dek mücadele edebilecek eski gücüne gelebilmesi için 2-3 kritik ismin kadroya dahil edilmesinin yeterli olacağını ifade etti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"