comScore

Inter Inter

Inter, Felipe Melo'ya gitmesi için 3 milyon Euro verecek

07 Ocak 2017, Cumartesi 17:13
Inter, Felipe Melo'ya gitmesi için 3 milyon Euro verecek

İtalyan kulübü, Brezilyalı futbolcunun Palmeiras'a transfer olması için üstüne 3 milyon Euro ödeme yapacak. 

FutbolArena Dış Haberler – Geçen sezon başında Galatasaray'dan 3.7 milyon Euro'ya Inter Milan'a transfer olan Felipe Melo, beklentilerin altında kalmıştı.
 
Tecrübeli futbolcu için ülkesinin önemli ekiplerinden Palmeiras devreye girdi. Inter'in bu transfer için bonservis bedeli talep etmediği belirtildi. Ancak Melo, Palmeiras'ta Inter'de kazandığı parayı kazanamayacağı için anlaşmaya çok sıcak bakmadı. Inter, Melo'nun maaş yükünden kurtulmak için kendisine 3 milyon Euro tazminat ödemeyi kabul etti. 2018 Haziran'a kadar İtalyan kulübüyle sözleşmesi olan Melo kalması durumunda 1.5 sezonda kulübün kasasından vergilerle birlikte toplam 7 milyon Euro çıkacaktı. Inter bu parayı ödememek için bonservis bedeli talep etmediği Melo'yu üstüne de kendisine 3 milyon Euro para vererek göndermeyi kabul ediyor.
 
Melo'nun Palmeiras'ta yıllık 2.1 milyon Euro kazanacağı ifade edildi. 33 yaşındaki oyuncu ayrıca maç başına 4 bin 300 Euro prim alacak. Melo bu durumda Palmeiras'ta Lucas Barrios'un ardından takımın en çok kazanan ikinci futbolcusu olacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"