comScore

Inteltek'ten İddaa ihalesi için flaş açıklama

18 Şubat 2019, Pazartesi 19:58
Inteltek'ten İddaa ihalesi için flaş açıklama

İnteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret AŞ, İddaa ihalesi hakkında bir itiraz açıklaması yayınladı.

FutbolArena - İddaa ihalesinde ikinci teklifte Demirören-Scientific Games ortaklığı yüzde 0,2, Turkcell-Inteltek ortaklığı ise yüzde 0.5 karpayı teklifi sunmuştu.. Böylelikle ihalede en iyi teklifi Demirören-Scientific Games ortaklığından gelmişti. Inteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret AŞ, İddaa ihalesi hakkında bir itiraz açıklaması yayınladı.
 

Inteltek İddaa ihalesini kaybetti mi?


Inteltek'in ihale hakkında yayınladığı açıklama şu şekilde:

Turkcell iştiraki olan Şirketimiz Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen 27
Kasım 2018 tarihli ilk ihaleye olduğu gibi 13.02.2019 tarihinde gerçekleştirilen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Yaptırılması İhalesi'ne (ikinci ihale) de; bu konudaki bilgi-birikim ve
tecrübesinin yanı sıra elektronik bayilikle ilgili mevcut yapının korunacağı ve değişiklik
olmayacağı kabulünden hareketle katılarak teklif vermiştir.
Diğer yandan, Şirketimiz, söz konusu ihalenin diğer bir katılanı olan “Şans Ortak Girişim
Grubu” tarafından iletilen nihai mali teklifin, ilgili Kanun'a ve İhale Şartnamesi'nin 17/7
ve 25.6 maddelerine aykırı olduğu görüşü ve “değerlendirme dışı bırakılması” talebiyle
İhale Komisyonu'na 13.02.2019 tarihinde müracaat etmiş olup, bu konuda İhale Komisyonu'nun değerlendirmesi devam etmektedir.

Buna ek olarak, “Şans Ortak Girişim Grubu”nun pilot ortağı olan Macaristan menşeli “Scientific Games Szerencsejáték Szolgáltatások Korlátolt Felelősségű Társaság” unvanlı şirketin şartnamede aranan “İş Deneyimi”ne sahip olup olmadığı ve “Şans Ortak Girişim” tarafından “yeterlilik değerlendirmesi” için gerekli belgelerin/sertifikaların sunulup sunulmadığı hususlarının detaylı değerlendirilmesi talebiyle, Şirketimiz tarafından İhale Komisyonu'na bugün itibariyla kapsamlı bir itiraz dilekçesi sunulmuştur.

Bu kapsamda, İhale Komisyonu'nun her iki başvurumuzu da, ilgili Kanun'da yer alan
“saydamlık, rekabet, eşit muamele, güvenirlik ve ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ile kaynakların verimli kullanılmasının sağlanması” ilkeleri çerçevesinde değerlendireceğine olan inancımız tamdır. İhale'nin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Saygılarımızla

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)