comScore

İngiltere ve Belçika arasında görülmemiş averaj hesabı! Şimdi ne olacak?

24 Haziran 2018, Pazar 17:12
İngiltere ve Belçika arasında görülmemiş averaj hesabı! Şimdi ne olacak?

2018 Dünya Kupası G Grubunda görülmemiş bir averaj hesabı yaşanıyor. İngiltere ve Belçika son maç öncesinde averajı eşitledi.

FutbolArena Detay - İngiltere ile Belçika arasında bugüne kadar görülmemiş bir averaj hesabı söz konusu olacak. Dünya Kupası G Grubunda son maçlar öncesinde Belçika ve İngiltere gruptan çıkmayı garantiledi. Son maçta birbiriyle karşılaşacak olan iki takım da 6'şar puanda ve +6 averajda. İki takım da 8 gol atarken 2 gol yedi. Peki bu maç berabere biterse hangisi lider olacak?


2018 Dünya Kupası İngiltere - Belçika averaj hesabı 


2018 Dünya Kupası G Grubunda İngiltere ile Belçika arasındaki son maç öncesinde iki takım da 6 puanda ve +6 averajda bulunuyor. Eğer iki ülke arasındaki son maç berabere biterse, kurallar gereği, en az kart gören takım lider olacak. 

KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENEBİLİR
Şimdiye kadar İngiltere 2 kart görürken, Belçika ise 3 kart görmüş durumda. Oynanacak İngiltere - Belçika mücadelesinde kart sayılarının da eşit olması durumunda grup lideri olarak takım kura çekimi ile belirlenecek. 
 

İngiltere ve Belçika'nın Dünya Kupası geçmişleri


Futbolu bulan ülke İngiltere, Dünya Kupaları tarihinde ise genelde hayal kırıklıkları yaşadı. Sadece ülkelerinde düzenlenen 1966 Dünya Kupası'nda şampiyon olan İngiltere bu turnuvaya da şeytanın bacağını kırmak için hazırlanıyor. İngiltere'nin son 20 yılda Dünya Kupaları ve Avrupa Şampiyonlarında elde ettiği en yüksek derece çeyrek final olabildi. 

2018 Dünya Kupası'nda tarihinin en iyi kadrolarından birine sahip olan Belçika ise, ilk üç Dünya Kupasına katılmış ama başarılı olamamıştı. 1972 Avrupa Şampiyonasına kadar adını duyuramayan Belçika, ilk kez 1972'de 3. olmuş ve 1980 Avrupa Şampiyonası'nı ise finalde kaybetmişti. 1982 Dünya Kupası'nda son 16 turunda elenen Belçika, 1986'da en iyi Dünya Kupası derecesini elde etmiş ve o turnuvada 3. olmuştu. 80'lerin ardından düşüşe geçen Belçika 2014 Dünya Kupası ve 2016 Avrupa Şampiyonası'nda ise çeyrek final oynadı ve yakaladıkları bu yeni jenerasyon ile yine güçlü dönemlerine döneceklerinin sinyallerini veriyorlar. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"