comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Çin Haberleri: Ersan Gülüm, Çin'de ne kadar para kazanıyor?

04 Haziran 2016, Cumartesi 12:44
Çin Haberleri: Ersan Gülüm, Çin'de ne kadar para kazanıyor?

Fatih Terim tarafından milli takıma seçilmeyen Ersan Gülüm, devam eden Çin liginde paraya para demiyor. Ersan Gülüm, Fransa'ya götürülseydi olası 1 milyon 200 bin TL'den olacaktı.

FutbolArena - Devre arasında 7 milyon Euro bonservisle Çin'in  Hebei China Fortune takımına transfer olan Ersan Gülüm yıllık 4.4 milyon Euro'ya imza atmıştı.

Türkiye'nin EURO 2016 elemelerinde sürekli forma şansı bulan isimlerinden biri olan Ersan Gülüm, Fatih Terim tarafından Fransa'ya götürülecek kadroya davet edilmemişti.


Ersan Gülüm'ün galibiyet primi


Fransa'ya götürülmeyen Ersan Gülüm, ekonomik açıdan kazançlı çıktı. Milli Takım'a davet edilmediği için Çin Ligi'nde Hebei China Fortune formasıyla maçlara çıkmaya devam eden milli futbolcu 4.4 milyon Euro garanti parasının yanında galip gelinen her maç için 50 bin Euro primi cebine koyuyor.
16 takımlı Çin Ligi'nde  11. hafta sonunda 23 puanla ikinci sırada bulanan Hebei China Fortune ligin ilk yarsında 5 maç daha oynayacak.  Ersan Gülüm'ün takımı eğer kalan 5 maçın tamamını kazanırsa her maç için 50 bin Euro garanti paradan 300 bin Euro daha kasasına koyacak. 
 

Ersan Gülüm, Çin'de ne kadar prim aldı?


Bu arada Ersan Gülüm, Çin'de oynanan 11 maçın yedisinde takımı galip geldiği için 350 bin Euro galibiyet primi aldı. 

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.