comScore

İlkay Gündoğan'a Löw ve Hummels'ten destek

09 Haziran 2018, Cumartesi 22:08
İlkay Gündoğan'a Löw ve Hummels'ten destek

Almanya - Suudi Arabistan hazırlık maçında İlkay Gündoğan'ın ıslıklanmasının ardından Joachim Löw ve Mats Hummels açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya - Suudi Arabistan milli maçında Alman taraftarların İlkay Gündoğan'ı ıslıklaması üzerine teknik direktör Joachim Löw ve futbolcu Mats Hummels maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

ALMANYA'DAN İLKAY GÜNDOĞAN AÇIKLAMASI
İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra fotoğraf çektirmesine Almanya Futbol Federasyonu'ndan tepki gelirken, Alman taraftarlar da Suudi Arabistan ile oynanan milli maçta İlkay Gündoğan'ı ıslıkladı. 

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw karşılaşmanın ardından İlkay Gündoğan  ile ilgili yaptığı açıklamada, "İlkay Gündoğan, Erdoğan ile fotoğraf çektirdi. Ancak sadece fotoğraf çektirdi. Siyasi hiçbir beyan vermedi." dedi.  Mats Hummels ise, "Taraftarlar bir anda diğer futbolcuları desteklemeyi bıraktı. Herkes İlkay Gündoğan'ın topu ayağına almasını bekliyordu." ifadelerini kullandı. 

LÖW'DEN TRİBÜNLERE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği için tepki çeken İlkay Gündoğan'a Suudi Arabistan maçında da ıslıkların odak noktası oldu. Tepkilerin olduğunu gören teknik direktör Joachim Löw, tribünlere 'yapmayın alkışlayın' şeklinde işaret yaptı.Joachim Löw ise maç sonrasında oyuncusuna sahip çıktı ve taraftarların bu reaksiyonuna tepki göstererek, “İlkay daha ne yapsın? Cesurca basının karşısına geçti, açıklamalar yaptı. Bu konuyu artık kapatalım, tamam mı?” diye konuştu.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)