comScore

İlkay Gündoğan Tayyip Erdoğan paylaşımı için kendisini savundu

20 Mayıs 2018, Pazar 14:50
İlkay Gündoğan Tayyip Erdoğan paylaşımı için kendisini savundu

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, yaklaşan Dünya Kupası öncesinde Alman Milli Takımının önemli futbolcuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı ağırladı.

FutbolArena - Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere ziyareti sırasında Milli futbolcu Cenk Tosun dışında Almanya Milli Takımı için oynayan Türk asıllı futbolcular İlkay Gündoğan ve Mesut Özil'i de ziyaret etmesi Almanya'da tepkiyle karşılanmıştı. 

Alman basını ve Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafların AK Parti sosyal medya hesaplarında yayınlanması ile ilgili tepki göstermiş ve bu görüşmeyi Erdoğan'a seçim desteği olarak yorumlamıştı. Hatta bu görüşmeyi Liverpool'un Alman futbolcusu Emre Can'ın reddettiği haberleri de çıkmıştı.


Mesut Özil ve İlkay Gündoğan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile buluştu


Yaşanan olayların ardından Almanya Milli Takımının yıldız futbolcuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'i ziyaret ettiler. 
Steinmeier: "İlkay Gündoğan ve Mesut Özil, beni ziyaret etme arzularını ifade ettiler. İkisi için de ortaya çıkan yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak çok önemliydi" derken yapıcı mesajlar verdi. 


İlkay Gündoğan'ın Almanya ve Tayyip Erdoğan açıklaması


İlkay Gündoğan ise İnstagram hesabından konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. İlkay açıklamasında "Davranışım nedeniyle eleştirilmeyi anlayabiliyorum ama değerlerimize saygı duymadığım konusunda suçlanmam beni çok üzdü. Ben Milli marşı söyleyen bir Alman vatandaşıyım ve çocuklarım da Almanya'da büyüyecek." dedi. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.