comScore

İlkay Gündoğan sessizliğini bozdu: "Erdoğan ziyaretimiz..."

10 Haziran 2018, Pazar 18:49
İlkay Gündoğan sessizliğini bozdu:

İlkay Gündoğan, Almanya - Suudi Arabistan maçının ardından gelen tepkiler üzerine Fransız basınına açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya - Suudi Arabistan hazırlık maçında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte fotoğraf çektirdiği için protesto edilen İlkay Gündoğan, gelen tepkilerin ardından ilk kez konuştu. Fransız basınında L'Equipe'e konuşan Gündoğan, gösterilen tepkinin kendisini etkilediğini ve üzdüğünü söyledi. 


İlkay Gündoğan - Recep Tayyip Erdoğan haberleri


"Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeniz içeriği neydi? Bu durumdan dolayı size çok tepki gösterildi sorusuna ""Premier Lig'de oynayan Türk kökenli oyuncular davet edilmişti. Sadece ben yoktum. Bu davet üzerine fotoğraf çektirdik." yanıtını veren İlkay Gündoğan görüşmenin detaylarıyla ilgili şunları söyledi:

Bu görüşmede sizce hatalı mısınız şeklinde gelen soruya yanıt veren İlkay Gündoğan, "Açıkçası zor bir deneyimdi. Kökenlerimiz Türkiye'de ve bu yüzden hala güçlü ilişkilerimiz var. Ancak bununla birlikte Sayın Merkel'in başbakanımız, Steinmer'in de Cumhurbaşkanımız olmadığına inandığımız anlamına gelmesin. Bizim bu ziyarette kesinlikle politik bir tavrımız yoktu. 
Almanya'da büyüdüğünü ve Almanya için her şeyi yaptığını söyleyen İlkay Gündoğan, "Gelsenkirchen'de doğum büyüdük. Almanya'nın kriterlerine göre yaşamayı kabul etmediğimiz yönünde tepkilerin gelmesine şaşırdım ve üzüldüm." dedi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)