comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hüseyin Çapkın: 'Şike operasyonunu hukuka uygun yapın'

04 Eylül 2016, Pazar 14:42
Hüseyin Çapkın: 'Şike operasyonunu hukuka uygun yapın'

FETÖ'den tutuklanan Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın şike ifadesi ortaya çıktı.

FutbolArena - Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne götürüldü. Çapkın, ifadesinde  İstanbul Emniyet Müdürlüğü döneminde yapılan şike operasyonu hakkında da bilgi verdi. Eski İstanbul Emniyet Müdürü, ifadesinde “Şike operasyonunun başlangıcı ve sefahatları ile ilgili bilgim olmadı” dedi.

6 TEMMUZ 2011'DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI 
3 Temmuz'da  2011'de yapılan operasyon sonrası 6 Temmuz 2011'de Hüseyin Çapkın'ın başında olduğu İstanbul Emniyet Müdürülüğü resmi bir açıklama yaparak operasyon detayları hakkında bilgi vermişti.Yapılan açıklamda Emniyet Müdürlüğü, Süper Lig ve Bank ASya'da 19 maçta şike ve teşvik primi verildiği ifade edilmişti. 

ÇAPKIN İFADESİNDE KENDİNİ SAVUNDU: HUKUK'A UYGUN YAPIN DEDİM 

FETÖ, operasyonu nedeniyle gözaltına alınan ardından tutuklanan Hüseyin Çapkın ifadesinde şike operasyonuna da değindi. Hürriyet'te yer alan habere göre Çapkın, ifadesinde şunları söyledi:

”Şike operasyonunun başlangıcı ve sefahatları ile ilgili bilgim olmadı. Ancak operasyon aşamasından önce savcıdan kararlar alındıktan sonra tarafıma sorumlu il müdür yardımcısı Mutlu Ekizoğlu bir bilgi notu getirdi. Aziz Yıldırım ismini görünce 'bu konudan emin miyiz?' diye sorduğumda, Mutlu Ekizoğlu bana 'evet efendim, eminiz, tespitler var' dedi. Ben de 'Türkiye gündeminde uzun süre kalır, ülke gündemini boşa meşgul etmeyelim' dedim. Sadece operasyonun hukuka uygun yönde yapılması talimatını verdim. Hatta Aziz Yıldırım'ın operasyon aşamasındaki fotoğrafları basına yansıması üzerine ilgili polis memuru hakkında idari işlem başlattım."

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.