comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Şike kumpas davası başlıyor

19 Şubat 2017, Pazar 15:14
Şike kumpas davası başlıyor

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu Şike Kumpas Davası yarın Silivri'de başlıyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da davaya katılacak.

FutbolArena - FETÖ lideri Fethullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu Şike Kumpas Davası yarın Silivri'de başlıyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da davaya katılacak.

3 Temmuz'da yapılan şike operasyonun kumpas davası başlıyor. Bir numaralı şüphelinin FETÖ lideri olan Fethullah Gülen'in olduğu davada toplam 108 sanık bulunuyor.
Hazırlanan iddianamede 3 Temmuz'da başlayan şike operasyonun 15 Temmuz'da bastırılan FETÖ darbesi sonrası kapatılan Zaman Gazetesi'nde planlandığı iddianamede yer almıştı.

Yarın Silivri'de başlayacak olan duruşmaya Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticileri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu olmak üzere “mağdur” sıfatıyla 3 Temmuz 2011'de da operasyon çok sayıda ismin katılması bekleniyor.

KİMLER YARGILANACAK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu tarafından hazırlanan ve Başsavcılık tarafından onaylanan iddianamede, toplam 108 şüphelinin adı geçerken, Fethullah Gülen de bir numaralı şüpheli olarak yer aldı.


Şüpheliler arasında Taraf gazetesi eski muhabiri ve şu an tutuklu bulunan Mehmet Baransu, Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, kısa bir süre önce hakkında yakalama kararı çıkartılan iş adamı İhsan Kalkavan, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı ve halen Silivri'de tutuklu bulunan Hidayet Karaca ve yine başka davalardan tutuklu olan eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Mutlu Ekizoğlu da bulunuyor.

176 MÜŞTEKİ VAR

İddianamede ayrıca aralarında Fenerbahçe'den Başkan Aziz Yıldırım, Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ve futbolcu Emmanuel Emenike ile Beşiktaş'tan eski yöneticilerden Serdal Adalı ve eski Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın da olduğu 176 müşteki yer alıyor.

'Şike kumpas' davasında şüpheli İhsan Kalkavan (Haberi okumak için tıklayın)
 


 


  

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)