comScore

Karabükspor Karabükspor

Igor Tudor'un başarısının sırrı

11 Şubat 2017, Cumartesi 00:34
Igor Tudor'un başarısının sırrı

Beşiktaş'ı mağlup etmeyi başaran Tudor ve ekibi bu sezonki çıkışına devam ediyor.

FutbolArena Detay - Bu sezon dikkatleri en çok çeken isimlerin başında Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Igor Tudor geliyor. Beşiktaş'ı mağlup etmeyi başaran Tudor ve ekibi bu sezonki çıkışına devam ediyor.
 

Igor Tudor'un kariyeri ve hocaları


Galatasaray'ın da gündemimde bulunduğu iddia Hırvat teknik adamın dünyanın önde gelen teknik adamlarla çalışması da bu performansında önemli etken.

LİPPİ VE ANCELOTTİ
8 sezon Juventus forması giyen Hırvat teknik adam bu süre içinde Marcello Lippi ve Carlo Ancelotti gibi dünyanın önde gelen teknik direktörleri ile çalıştı.
Bu sırada iki efsane isimden teknik adamlıkla ilgili çok şey öğrendi.

DERS ALDI

Eski takım arkadaşları Zidane, Real Madrid'in ve Conte de Chelsea'nın başında. İki teknik adam da takımları ile oldukça başarılı bir dönem geçiriyor.
Futbolculuk dönemlerinde Juventus'tan Tudor'un kaptanı olan Conte geçtiğimiz yıllar içinde Tudor'u kamp çalışmalarında ağırlamıştı.

İtalyan teknik adam Juventus'un başındayken o dönem Hajduk Split'in U 17 takımını çalıştıran Tudor'u misafir etmiş ve tecrübelerini aktarmıştı.
Özellikle Beşiktaş maçında oynattığı sistem Conteli İtalyan milli takımının Euro 2016'dki takımını hatırlattı. Savunma yaparken 5'li, hücum yaparken ise 3'lü savunma ile oynayan Tudor bu taktikle istediğini aldı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)