comScore

Galatasaray Galatasaray

Igor Tudor'a eski öğrencisinden: "Keşke herkes onun gibi olsa"

15 Şubat 2017, Çarşamba 00:12
Igor Tudor'a eski öğrencisinden:

Galatasaray ile anlaşmaya varan teknik direktör Igor Tudor'un Hajduk Split'ten eski futbolcusu Zoran Nizic'in, Hırvat teknik adamın PAOK'a gittiği dönemde yaptığı açıklamaları derledik. 

FutbolArena Dış Haberler - Riekerink ile yollarını ayıran Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olan ve sarı kırmızılı yönetimle her konuda anlaşmaya varan Igor Tudor, Salı günü saat 17:00'de Galatasaray'ın başında ilk antrenmanına çıkacak. 


Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Igor Tudor hakkında eski futbolcusundan övgü dolu sözler


Galatasaray ile anlaşmaya vardığı için Karabükspor taraftarlarının tepki gösterdiği Igor Tudor'un teknik direktörlük kariyerine başladığı ilk kulüp olan Hajduk Split'te, 27 yaşındaki Zoran Nizic'in 2015 yılında Tudor'un ayrılmasının ardından Hırvat basınına yaptığı açıklamalar gündem oluşturmuştu. 

"KEŞKE HERKES ONUN GİBİ OLSA."
Şu anda hala Hajduk Split forması giyen ve Tudor'un teknik direktörlük yaptığı dönemde de takımda yer alan Zoran Nizic, FutbolArena.com farkıyla Tudor'un takımdan ayrılıp PAOK ile anlaşmaya varmasının ardından Hırvat hocaya övgü dolu sözler sarfetmişti.

2015 yılında Tudor ayrıldıktan sonra Hırvat basınına konuşan Zoran Nizic, "Çok söylentiler var ama ben bunlara kulak asmıyorum. Tudor her futbolcunun arayacağı bir teknik direktör. Ben ileride daha iyi yerlerde olacağını düşünüyorum. Oyuncu ilişkileri üst sevideydi. Hırsını söylememe gerek yok. Derdi olan öğrencisiyle hep ayrı ilgilenirdi. Umarım bir gün yeniden onunla çalışma fırsatı bulurum." ifadelerini kullandı. (Açıklama 2015 yılına ait)
 

Igor Tudor Galatasaray'da başarılı olur mu?


FutbolArena'ya konuşan Sabah Gazetesi yazarı Uğur Karakullukçu "Tudor'u ayırıp bakarsak, Galatasaray'ın diğer teknik direktör adayları sanki 1. Lig'den Süper Lig'e çıkmaya çalışan takımların adayları gibiydi" derken "Bunların arasında Tudor tabii ki çok çok daha değerli, önemli bir kariyer, Juventus gibi bir kulüpte Capello, Lippi, Ancelotti gibi hocalarla çalışmış, büyük takım tecrübesi olan biri. Burada Karabükspor'da da taktiksel olarak esnek olabileceğini gösterdi. Maç içinde bile zaman zaman üçlü savunmaya dönmesi, takımı diri tutması, çeşitli varyasyonlar denemesi önemli özellikler." dedi.

Tudor'u şanssızlığı, Galatasaray'a çok kritik bir dönemde gelmesi diyen Karakullukçu, "Hırvat teknik adamın uyum süreci gibi bir hakkı maalesef olmayacak. Bunun yanı Karabükspor çok dinamik, çok koşan bir takımdı ama Galatasaray'ın bu konuda çok ciddi zaafları var. Burada Galatasaray'ın zaaflarını ne kadar çabuk kavrayıp, ne kadar çabuk sonuca giderse bu sezon için o kadar başarılı olur." ifadelerini kullandı.

Tudor'un genel anlamda iyi bir hoca olduğunu düşündüğünü dile getiren Karakullukçu, "Yine de bu sezonki Galatasaray kadrosuna istediği oyunu oynatmasını zor görüyorum. Bu sezon Galatasaray'da şampiyonluk beklentisiyle hareket etmeyip, Tudor'a zaman tanımak ve kadrosunu kurmasını beklemek lazım" şeklinde konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)