comScore

FutbolArena TV

Igor Tudor: "Oyuncularımla gurur duyuyorum"

23 Nisan 2017, Pazar 22:58

Fenerbahçe'ye son dakika golüyle mağlup olan Galatasaray'da Teknik Direktör Igor Tudor maç sonunda açıklamalarda bulundu. Tudor, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Oyunu resmen domine ettiler” dedi. 
Fenerbahçe karşısında üstün bir oyun oynamasına karşın son dakikada yediği golle mağlup olan Galatasaray'da Teknik Direktör Igor Tudor, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi. Maçtan sonra oyuncularına soyunma odasında kendileriyle gurur duyduğunu söylediğini belirten Tudor, “Bugün onlarla gurur duyuyorum. Ellerindeki her şeyi verdiler. Tamamen bizim dominantlığımızda geçen bir maçtı. Rakibimize baktığımızda, 18'e girdikleri ilk pozisyon ve akabinde gelen gol. Futbol bu. Maç için söyleyeceklerim bu şekilde” diye konuştu.

“Şans mı, kader mi, bilemedim”
İyi bir oyuncu grubuna karşı oynadıklarını söyleyen Tudor, “Fenerbahçe'ye karşı oynuyorsunuz. Pozisyona girdik ama çok çok fazla net pozisyon beklemek yanlış olur. Ben hoca olarak performansa odaklanmak zorundayım. İyi bir performans var ama sonuç farklı olabiliyor. Tabii ki bireysel karakteristiğe sahip oyuncularımız var. Podolski ve Wesley'yi sayabiliriz. Onları oyuna adapte etmemiz gerekiyor. Bakıldığı zaman yüzde 100 dominant oynayan bir Galatasaray vardı. Futbolda buna şans mı denir, kader mi denir bilemem. Futbolcularım ellerinden geleni yaptı. Bugün bakıldığında dominant olan bizdik. Burada kaybettiğimiz Beşiktaş maçı ve bu maça baktığımızda iki maçı da kaybetmemize inanamıyorum” ifadelerini kullandı.

“Hoca olarak tercihlerimi bu şekilde kullandım”
Bruma değişikliğinin yanı sıra Eren'in 11'de başlamamasıyla ilgili olarak da konuşan Tudor, “Bruma değişikliğinin cevabı çok basit, bugün beklediğimiz performansı göstermediği için Garry'yi oyuna sokmayı düşündük. Eren'le başlayıp başlamama konusunda ise, takdir hakkımı bu şekilde kullandım. Hoca olarak hafta boyu oyuncularla beraberim ve takdir hakkımı bu şekilde kullandım. Sizin dışarıdan yorum yapmanız kolay. Hoca olarak bir karar almanız gerekiyor ve ben de bu şekilde kullandım hakkımı” dedi.
 

Galatasaray Videoları