comScore

Karabükspor Karabükspor

'Igor Tudor isterse Galatasaray'a gider'

11 Şubat 2017, Cumartesi 17:07
'Igor Tudor isterse Galatasaray'a gider'

Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, FutbolArena'ya “Tudor'la önümüzdeki sezon için de anlaşmak istiyoruz ancak isterse 31 Mayıs'tan sonra Galatasaray'a gidebilir” dedi.

FutbolArena Özel - Karabükspor kendi evinde önce önce Galatasaray ardından Beşiktaş'ı yendi. Karabükspor'un galibiyeti kadar teknik direktörü Igor Tudor da konuşuluyor. 

Son dönemde Tudor için en fazla iddia edilen konuların başında Galatasaray'a gidebileceği geliyor. 

Konu hakkında FutbolArena'ya konuşan Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, “Tudor eğer isterse 31 Mayıs'tan sonra Galatasaray'ın başına geçebilir” dedi.


Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'tan Igor Tudur için Galatasaray açıklaması
Tudor'la anlaşmanız ne zaman bitecek?


"Tudor bize gelirken 1 yıllık anlaşmaya imza attı. Bu kendisinin talebiydi ve 1 yıllık sözleşme yaptık."

Yeni sözleşme için konuştunuz mu?

"Önümüzdeki günlerde Igor Tudor ile masaya oturacağız. Takımın başında kalmasını istiyoruz. Sezon başında iyi bir planlama yaptık. Tudor kalırsa daha da başarılı sonuçlara imza atacağımıza inanıyorum."Tudor'un Galatasaray'ın başına geçeceği iddia ediliyor. Sizin bilginiz var mı?


"Ben de çıkan haberleri görüyorum. Galatasaray tarafından bu konuda bize gelen bir talep yok. Resmi bir bilgi yok."

Tudor'la konuştunuz mu?

"Evet. Galatasaray'la bir görüşmesi olmadığını söyledi. Bizim için esas olan Tudor'un beyanıdır." Tudor, Galatasaray'a gitmek isterse?

"Tudor'un kalmasını istiyoruz. 31 Mayıs'ta sözleşmesi bitecek. 31 Mayıs'tan önce Tudor'un Galatasaray'ın başına geçme durumu olmaz. Zaten etik de olmaz. Ama Tudor eğer bizimle sözleşme yenilmezse 31 Mayıs'tan sonra istediği takımın başına geçebilir. Bu Galatasaray da olabilir. Çünkü böyle bir hakkı var."
 

Igor Tudor Galatasaray'ın yeni teknik direktörü mü olacak?


Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, Beşiktaş maçının ardından düzenlediği basın toplasında isminin Galatasaray ile anılması hakkında konuştu.

Tudor açıklamasında, "Daha önce de bir kaç kez söylediğim şeyi tekrarlayacağım. Ben şu an burada hocayım, Karabükspor'un hocasıyım. Bana bu fırsatı verdikleri için Süper Lig'de hoca olma fırsatı verdikleri için öncelikle teşekkür ederim. Ben anı yaşayan birisiyim. İyi bir şeyler yaparsanız önümüzdeki yıllarda da zaten sizi bu başarılar bir yere getirecektir ama şu an Karabükspor odaklıyım." diye konuştu.

Haber: Aydın Cingöz 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"