comScore

Galatasaray Galatasaray

Igor Tudor, Hakan Balta'yı kadroya neden almadı?

18 Şubat 2017, Cumartesi 11:35
Igor Tudor, Hakan Balta'yı kadroya neden almadı?

Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Igor Tudor'un ilk kurbanlarından biri de Hakan Balta oldu.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Igor Tudor'un ilk kurbanlarından biri de Hakan Balta oldu.
 

Igor Tudor'un Hakan Balta'yı kadroya almama sebebi


Jan Olde Riekerink döneminde sarı kırmızılı takımın değişilmez isimlerinden biri olan Hakan Balta, performansı nedeniyle Tudor tarafından Rizespor maçının 18 kişilik kadrosuna dahi alınmadı. Bunun nedenine ise FutbolArena ulaştı.

HAKAN BALTA AĞIR İDMANLARI KALDIRAMADI
Igor Tudor, son 2 gündür Galatasaray takımına yüksek tempoda antrenmanlar yaptırdı. Ve bu çalışmalarda 33 yaşındaki Hakan Balta çok fazla ağır kaldı.

Hırvat teknik adamın Rizespor maçı kadrosuna dahil etmediği Hakan Balta'yı son taktik antrenmanında sol bek pozisyonunda denediği ortaya çıktı. Hakan'ın stoper bölgesindeki performansını beğenmeyen Tudor, tecrübeli ismi sol bek pozisyonunda denedi. Orjinal mevkii olan sol bekte uzun süredir oynamayan Hakan Balta'nın ise fizik kondisyonunun yeterli olmadığı belirtildi. Tudor, Hakan'ı takımda artık sol bek alternatifi olarak değerlendireceği öğrenildi.
 

Igor Tudor, Chedjou'yu ilk 11'e almaya karar verdi


Tudor ile birlikte Galatasaray'da deyim yerinde ise Hakan Balta OUT, Chedjou IN oldu. Hırvat teknik adam, Riekerink'in en son 29 Ekim 2016 tarihinde oynanan Adanaspor maçında ilk 11'de yer verdiği ve tam 113 gündür forma bulamayan Chedjou'ya tam puan verdi.

Chedjou'nun performansını beğenen Tudor, Rizespor maçında da Kamerunlu stopere tam 90 gün sonra formayı ve defansın liderliğini teslim edecek.

Hakan Balta'yı da son 2 taktik antrenmanında ağır ve yavaş bulması, istediği tempoya çıkamaması üzerine Hırvat teknik adam kadroya almadı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)