comScore

Karabükspor Karabükspor

Igor Tudor, Beşiktaş ve Galatasaray'ın transferlerini yorumladı

08 Ocak 2017, Pazar 16:35
Igor Tudor, Beşiktaş ve Galatasaray'ın transferlerini yorumladı

Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, B

FutbolArena - Karabükspor'un Hırvat teknik direktörü Igor Tudor, Galatasaray'ın yeni transferi ve aynı zamanda PAOK'tan eski öğrencisi Garry Rodrigues dışında Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic'i değerlendirdi. 

TRT Spor'a konuşan Igor Tudor şu ifadeleri kullandı:
"GALATASARAY ÇOK İYİ TRANSFER YAPTI"

"PAOK'ta çalıştığım dönemde Garry Rodrigues İspanya'dan gelmişti. Çok iyi bir futbolcu. Çalışkan da birisi. Sadece teknik, taktik değil, karakter olarak da iyi bir oyuncu. Galatasaray onu transfer ederek çok iyi bir iş yaptı. Bence Türkiye'de çok iyi yapabilecek bir isim." ifadelerini kullandı. 

"BEŞİKTAŞ'IN VERDİĞİ PARA FAZLA"

"Mitrovic'i geçen sezon izleme fırsatı bulamadım. Genç ve ilginç bir oyuncu. Hırvatistan Ligi'ni pek takip edemedim ama son yıllarda Hırvat futbolunda büyük gelişme var. Özellikle defansta önemli oyuncu yetiştiriyorlar. Ben açıkçası Beşiktaş'ın verdiği bonservisin yüksek olduğunu düşünüyorum. Takımlar genelde forvet oyuncularına yüksek para harcar. Tabi futbolda savunma da önemli. Daha az gol yiyen takımlar kupa kaldırıyor. Defans oyuncularına da bu paraların verilmesi çok mantıksız değil ama dediğim gibi ben yüksek olduğunu düşünüyorum. 

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues, Karabükspor'un teknik direktörü Igor Tudor'un PAOK'u çalıştırdığı dönemde aynı zamanda eski öğrencisiydi. 
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)