comScore

Galatasaray Galatasaray

Igor Tudor basın mensuplarına değil GS TV'ye konuşacak

26 Şubat 2017, Pazar 16:52
Igor Tudor basın mensuplarına değil GS TV'ye konuşacak

Basın toplantısı ile medya mensuplarına değil artık Galatasaray TV'ye konuşacak.

FutbolArena Özel - Basın toplantısı ile medya mensuplarına değil artık Galatasaray TV'ye konuşacak. Sarı kırmızılı yönetim, Jan Olde Riekerink döneminde her hafta oynanacak maçlar öncesinde düzenlenen basın toplantısını kaldırıp yeni bir uygulamaya gitti.

Yapılan açıklamaların teknik adama zarar verebileceği ve yıpratacağı görüşünde olan, Riekerink'in bu nedenle de zarar gördüğünü düşünen Galatasaray yönetimi, Teknik Direktör Igor Tudor için farklı bir uygulamaya gitti.
Teknik Direktör Igor Tudor bundan böyle oynanacak maçlar öncesinde Kulüp televizyonu yani GS TV'ye konuşacak ve Hırvat teknik adamların açıklamaları sarı kırmızılı kulüp tarafından servis edilecek.


Tudor basın karşısına çıkmayacak!


Galatasaray yönetimi, Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink'in lig maçları öncesi düzenlediği basın toplantısının kendisine zarar verdiğini düşündüğü için Igor Tudor'u bu uygulamayı yaptırmayacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray'da Igor Tudor'un gelişiyle yeni bir hava yaratmak isteyen yöneticiler, kendince iyi gitmediğini düşündüğü uygulamalardan bir bir vazgeçiyor. Bu sezon, lig maçlarından iki gün önce bir futbolcuyla birlikte basının karşısına geçen Galatasaray Teknik Direktörü, artık gazetecilerin karşısına çıkmayacak.

Galatasaray yönetimi, özellikle bu toplantılarda Riekerink'in zor duruma düşürülmesinin hocanın otoritesini zayıflattığı noktasında birleşti. Bu durumun ileride yaratabileceği olumsuz etkileri üzerinde duran sarı-kırmızılılar, 38 yaşındaki Hırvat teknik adama koruma kalkanı yaratmak için bu kararı aldı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)