comScore

İftara ne kadar kaldı? İftara kaç saat var? İftar ezanı bugün kaçta okunuyor? (İftar vakitleri bugün İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Erzurum)

17 Mayıs 2018, Perşembe 19:28
İftara ne kadar kaldı? İftara kaç saat var? İftar ezanı bugün kaçta okunuyor? (İftar vakitleri bugün İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Erzurum)

İftar saati yaklaşıyor. İftara ne kadar kaldı? İftar bugün saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Erzurum'da ezan ne zaman okunacak? Tüm bu sorularla birlikte oruç tutan vatandaşlarımız için iftarda ne yenmeli gibi önemli bir konu hakkında hazırladığımız habere, detaylardan ulaşabilirsiniz. Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği iftar vakitlerine dair gelişmeler burada. 

FutbolArena - İftara ne kadar kaldı? İftar bugün saat kaçta? İftar vakitleri bugün? İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum, Eskişehir ve Türkiye'nin birçok ilinde yaşayan oruç tutan vatandaşlarımız gün içinde iftara ne kadar kaldı? İstanbul'da iftar saati kaç? Ankara'da iftar saati kaç? İzmir'de iftara ne kadar kaldı? Adana iftar saatleri, Erzurum iftar saatleri, Eskişehir iftar saatlerini araştırmaya başladı. Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlarımız için iftar saatleri ve iftar vakitleri ne zaman? sorusuyla birlikte iftara ne kadar kaldı? sorusunun cevabıyla ilgili tüm gelişmelere haberimizden ulaşaiblirsiniz. 


İftarda ne yenmeli?


Ramazan ayında iftar vakitlerini büyük bir sabırsızlıkla bekleyen oruç tutan vatandaşlarımız için iftarda ne yenmeli? sorusunun cevabını Milliyet'ten Dilara Koçak verdi. İftara vakitleri ve iftara ne kaldı? sorularına yanıt arayarak sabırsızlıkla iftar saatini bekleyen vatandaşlarımız için mutlaka okumlaları gereken bir yazı. 

Sahurda çok tuzlu ve baharatlı yiyecekler yenilmemelidir. Sahurda yeterli su tüketilmelidir. 
Özellikle iftariyelik adı altında yenen şarküteri ağırlıklı ürünler, hamurişi yiyecekler,  tatlılar  oruç tutanlarda kilo artışına neden oluyor. Kilo artışına bağlı olarak kan yağlarında ve tansiyonda artış olabiliyor. Sucuk, salam pastırma ve benzeri ürünler doymuş yağ içeriği yüksek olduğu için yenilmesi riskli olan besin grubundadırlar. 
İftara su, çorba, peynir, zeytin, hurma veya kuru kayısı ile başlanabilir. Başlangıç için ılık çorba en uygun yiyecektir. Bağırsak problemi olanlar çorbalarına doğal lif ilavesi yapabilecekleri gibi kepekli ekmek de tercih edebilirler. 
Yemek sonrası yenilecek tatlıların hamurlu ve kızartılmış olmamasına dikkat edilmeli, sütlü tatlılar tüketilmemelidir. Ramazanın simgesi haline gelen güllaç  buna en uygun tatlıdır, haftada 1-2 kez sütlü tatlı yenilebilir. Ancak hemen yemek üzerine değil iftardan 2 saat sonra yenilmesi iyi olur.

İFTAR SAATLERİ:

İstanbul:
20:22

İzmir: 
20:23

Ankara: 
20:04

Adana: 
19:48

Erzurum
19:31

TÜM İLLER İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"