comScore

İdlib'e hava saldırısı! İdlib'de 20 ölü, 80 yaralı (İdlib nerede?)

08 Haziran 2018, Cuma 00:28
İdlib'e hava saldırısı! İdlib'de 20 ölü, 80 yaralı (İdlib nerede?)

Suriye'nin İdlib ilinin kuzeyine hava saldırısı düzenlendi. Yapılan açıklamada İdlib'e düzenlenen hava saldırısnda 20 kişinin hayatını kaybettiği ve 80 sivilin yaralandığı açıklandı. İdlib'e hava saldırısında onlarca sivil hayatını kaybederken yaralanan siviller acilen hastaneye kaldırıldı. İdlib nerede? İdlib nereye bağlı? 

FutbolArena - Suriye'nin İdlib iline hava saldırısı düzenlendi. Düzenlenen hava saldırısında 20 kişi hayatını kaybederken 80 kişi da yaralandı. Suriye'nin İdlib ilinin kuzeyinde yer alan Zerdene köyüne hava saldırısı düzenlendi. Açıklama İdlib Sivil Savunma Müdürü Mustafa Hac Yusuf'tan geldi.


İdlib'e hava saldırısı düzenlendi


Suriye'nin kuzeyinde yer alan İdlib iline hava saldırısı düzenlendi ve onlarca sivil hayatını kaybetti. Düzenlenen hava saldırısında yaralanan 80 sivil çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Sivil Savunma ekipleri geride kalan siviller için arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Yaralanan sivillerin arasında Sivil Savunma Ekiplerinin de bulunduğunu açıklayan Hacı Yusuf: ''Zerdene köyündeki pazar yerine ve bir caminin yakınına düzenlenen hava saldırısında 20 sivil hayatını kaybetti, 80 sivil yaralandı'' dedi. 


İdlib neresi? İblib nerede?


İdlib veya İdlip, Suriye'nin kuzeybatısında bulunan ve aynı isimli yönetim bölgesinin merkezi olan şehir. Halep'e 60 km uzaklıktadır.Bulunduğu ilin Türkiye'ye de toprak komşuluğu vardır.


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.