comScore

Güney Kore Ligi'nin statüsü nasıl? K League ne zaman başlıyor?

07 Mayıs 2020, Perşembe 11:24
Güney Kore Ligi'nin statüsü nasıl? K League ne zaman başlıyor?

Koronavirüs tedbirleri altında başlayacak olan Güney Kore Ligi ile ilgili iddaaseverler için tüm bilgileri derledik.

FutbolArena - Güney Kore'de koronavirüs tedbirleri kapsamında liglerin başlamasına karar verildi. İddaaseverlerin merak ettiği bilgilerle ilgili derleme yaptık. Güney Kore Ligi'nde İddaa oynayacak olanlar için ligin statüsü ve alınan kararları haberimizde derledik.
 

Güney Kore Ligi'nin statüsü nasıl?


Güney Kore K Ligi'nde geçtiğimiz sezon 12 takım yer aldı. Her takım birbiriyle 3'er maç yaptı ve toplamda 33 maçın ardından lig ilk 6 ve son 6 olarak ikiye bölünerek Play-Off sistemine geçildi. Play-Off maçlarında her takım birbiriyle 1 kez karşılaştı ve ligden 2 takım küme düştü. 

YENİ SEZONDA STATÜ FARKLI OLACAK
Güney Kore Ligi'nde yeni sezonda yine 12 takım yer alacak ancak bu kez takımlar birbirleriyle 2 kez karşılaşacak. 22 haftanın ardından lig yine ilk 6 ve son 6 olarak ikiye ayrılacak. Ordu Takımı olan Sangju Sangmu, merkez şehri değişeceği için ligden kesin olarak düşürülecek. Sangju Sangmu, ligi son sırada bitirirse Play-Out grubunda 5. olan takım play-out maçları oynayacak. Eğer Sangju Sangmu ligi farklı bir sırada tamamlarsa, o zaman son sıradaki takım da küme düşecek. Ligde puan eşitliği halinde genel averaj geçerli olacak.GÜNEY KORE LİGİ'NDE ALINACAK KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Yeni bir karar alınana kadar tüm karşılaşmalar seyircisiz oynanacak.

Eğer bir takımın oyuncusu veya çalışanının testi pozitif çıkarsa, o takım 2 hafta boyunca maça çıkamayacak ve karşılaşmaları ertelenecek. Aynı şekilde bu takımla karşılaşan diğer rakiplerin maçları da 2 hafta ertelenecek.

Maç günü herhangi bir futbolcuda şüpheli bir semptoma rastlanırsa, kadrodan çıkartılacak ve karşılaşma oynanacak. 

Maç günü herhangi bir oyuncu, çalışan ya da görevlinin testinin pozitif çıkması durumunda, lig yönetimi tüm karşılaşmaları durdurma kararı alabilecek.

Çok sayıda kişide koronavirüs vakası tespiti yapılırsa, lig geçici olarak askıya alınacak. Devam etmenin imkansız olduğu kararına varılırsa, lig iptal edilecek.

22. haftadan önce ligin iptal edilme kararı verilirse, şampiyon ilan edilmeyecek, Asya Şampiyonlar Ligi'ne katılacak takımlar daha sonra belirlenecek.

Normal sezonun tamamlandığı, 22. haftadan sonra ligin sona erdirilmesi durumunda şampiyon ve küme düşen takımlar o anki puan durumuna göre ilan edilecek.GÜNEY KORE LİGİ'NDE MÜCADELE EDECEK TAKIMLAR VE PİYASA DEĞERLERİ

Jeonbuk Hyundai Motors: 15,35 M€
Ulsan Hyundai: 14,00 M€
FC Seoul: 13,93 M€
Suwon Samsung Bluewings: 12,63 M€
Gangwon FC: 10,68 M€
Sangju Sangmu: 10,30 M€
Busan IPark: 9,83 M€
Daegu FC: 9,50 M€
Incheon United: 9,43 M€
Seongnam FC: 9,03 M€
Pohang Steelers: 8,88 M€
Gwangju FC: 8,63 M€

İDDAA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"